Γερμανία

Τουλάχιστον… δεν έχασε η Γκλάντμπαχ

Μπορεί ν’ αγνοεί το διπλό για δυο μήνες, αλλά τουλάχιστον έμεινε όρθια στην έδρα της Μάιντζ η Γκλάντμπαχ (1-1).

Ούτε στο Μάιντζ κατάφερε να κάνει δεύτερη κολλητή νίκη η Γκλάντμπαχ.

Παραμένοντας στη μετριότητα, η ομάδα του Τζεράρντο Σεοάνε δεν μπόρεσε να πάρει το πρώτο της διπλό από τις 31 Αυγούστου, μένοντας στο 1-1.

Έπειτα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα χάρη σε άτσαλη προβολή και αυτογκόλ του Λάινερ στο 55’.

Πριν περάσουν ωστόσο δυο λεπτά οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν ν’ απαντήσουν με ωραία κοντινή κεφαλιά του Κλάιντιεστ.

Αφού απέτυχε λοιπόν στο διάστημα που απέμενε να πετύχει την ολική ανατροπή, η Γκλάντμπαχ συμβιβάστηκε με την ισοπαλία, που την κράτησε πάνω από τη σημερινή της αντίπαλο, αλλά μακριά από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.