Γερμανία

Κατάρρευση της Βόλφσμπουργκ - Έγινε αλλαγή ο Κουλιεράκης και ο παίκτης που τον αντικατέστησε αποβλήθηκε τρία λεπτά μετά!

Με τον Κουλιεράκη να ξεκινάει βασικός και να αντικαθίσταται στο 65' με το σκορ στο 1-2, η Βόλφσμπουργκ είδε τη Βέρντερ Βρέμης να πανηγυρίζει μία εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη με ανατροπή, 2-4!

Τρομερή ανατροπή για τη Βέρντερ Βρέμης και σπουδαίο διπλό! Στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga, η ομάδα του Όλι Βέρνερ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του α' μέρους και στο β' ημίχρονο ήταν καταιγιστική, επικρατώντας 4-2!

Για τους «λύκους», ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης ήταν στη βασική ενδεκάδα και αντικαταστάθηκε στο 65', με το σκορ στο 1-2. Τη θέση του Ελληνα αμυντικού πήρε ο Βίμερ, ο οποίος αποβλήθηκε τρία λεπτά αργότερα, σηματοδοτώντας την κατάρρευση της ομάδας του…

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, νωρίτερα, η Ουνιόν Βερολίνου επικράτησε, επίσης εκτός έδρας, 2-0 της Χόλσταϊν Κιλ. Οι Βερολινέζοι άνοιξαν νωρίς το σκορ (18') με τον Κέμλαϊν και στη συνέχεια διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά τον ρυθμό, σφραγίζοντας το «τρίποντο» στο 89' με τον Τομ Ρότε.