Βόλεϊ

Ήττα στο τάι μπρέικ για «Κότσι-Ζούπα»

Τη δεύτερη ήττα τους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ της Ελβετίας γνώρισαν την Πέμπτη οι Γιώργος Κοτσιλιάνος και Νίκος Ζουπάνης.

Οι Έλληνες πρωταθλητές έχασαν με 1-2 σετ (18-21, 21-17, 4-15) από τους Γάλλους Κρου/ Ροουλαντσόν και ο αγώνας της Παρασκευής κόντρα στους Λετονούς Πλάβινς/ Ρέγκζα θεωρείται πλέον "τελικός".

Η Εθνική ξεκίνησε πολύ άσχημα, αφού βρέθηκε να χάνει με 9-4, 13-7, αλλά μείωσε στον πόντο (14-13). Στο δεύτερο σετ, οι «Κότσι-Ζούπα» πήραν από την αρχή το προβάδισμα και δεν το έχασαν ποτέ, ωστόσο το ξεκίνημά τους στο τάι μπρέικ ήταν καταστροφικό, αφού με συνεχόμενους άσους το σκορ έγινε 3-0 και το σερί των Λετονών έφτασε στο 8-0.