Ευρώπη

Διέσυρε την Ανδόρα η Ρεάλ πριν έρθει στο ΟΑΚΑ

Παρέμεινε στην κορυφή της ACB η Ρεάλ Μαδρίτης, όντας εντυπωσιακή απέναντι στην Ανδόρα, την οποία διέσυρε με 91-60.

Την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται επιβεβαίωσε η Ρεάλ Μαδρίτης, λίγες ημέρες πριν τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ (26/12), συντρίβοντας με 91-60 την Ανδόρα.

Οι Μαδριλένοι «καθάρισαν» το ματς… από τα αποδυτήρια, αφού δέχθηκαν μόλις 14 πόντους στο α΄ ημίχρονο και 2 στο β΄ δεκάλεπτο. Χαρακτηριστικά, το σκορ του ημιχρόνου ήταν 50-14! Έτσι παρέμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή του ισπανικού πρωταθλήματος με ρεκόρ 12-2.

Κορυφαίοι για τη Ρεάλ ήταν οι Ταβάρες (11π., 12ρ.) και Τόμπκινς (14π., 4ρ., 5ασ.).