NBA

Ζόρισαν τους Κλίπερς οι Νικς

Οι Κλίπερς χωρίς τον Λέοναρντ ίδρωσαν για να νικήσουν 135-132 τους Νικς.

Παρουσιάζοντας ξανά αδυναμίες στην άμυνα, οι Κλίπερς τα… χρειάστηκαν μέχρι να νικήσουν 135-132 τους Νικς στο LA. Η ομάδα της Νέας Υόρκης προηγήθηκε με 45-29 στην πρώτη περίοδο (!), αλλά παρότι στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν, έφτασαν στο τέλος για να «καθαρίσουν».

Ο Λου Γουίλιαμς με 32 πόντους, κάποιους σε καθοριστικά σημεία, αλλά και 9 ασίστ μαζί με τον Μοντρέζλ Χάρελ που είχε 34 πόντους αλλά και τον Πολ Τζορτζ που πρόσθεσε 32 προτού αποβληθεί με έξι φάουλ ξεχώρισαν από την ομάδα του Ντοκ Ρίβερς, ο οποίος έδωσε ανάσες στον Κογουάι Λέοναρντ.

Ο Μάρκους Μόρις με 38 και ο Αρ Τζέι Μπάρετ με 24 πόντους πήγαν να κάνουν τη μεγάλη έκπληξη για τους φιλοξενούμενους.