NBA

Πολ Τζορτζ: «Δεν παίξαμε άμυνα, τους αφήσαμε να βρουν ρυθμό και αρκετά σουτ» (video)

Έξω από τα δόντια τα είπε ο Τζορτζ…

Μετά το τέλος του δεύτερου ημιτελικού της Δύσης μεταξύ των Κλίπερς και των Νάγκετς, ο Πολ Τζορτζ μίλησε για την ήττα της ομάδας του.

Χάσαμε μερικά σουτ. Δεν νομίζω ότι ήταν δύσκολο. Δεν μπορούσαμε να βρούμε με τίποτα το καλάθι στο πρώτο δεκάλεπτο. Δεν παίξαμε άμυνα και τους αφήσαμε να βρουν ρυθμό και ελεύθερα σουτ», δήλωσε χαρακτηριστικά ο σούπερσταρ της ομάδας του LA.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Μάικ Μαλόουν ήταν εξαιρετική σε άμυνα και επίθεση και με «σύμμαχο» το τέλειο πρώτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να ισοφαρίσουν τη σειρά σε 1-1.