Ευρώπη

Κατάρρευση και νέα ήττα για τη Ζαλγκίρις!

Την καθίζηση της Ζαλγκίρις στην τέταρτη περίοδο εκμεταλλεύτηκε η Τόφας, με αποτέλεσμα να νικήσει 71-57, για το «Gloria Cup»!

Συνεχίζει να προβληματίζει η Ζαλγκίρις στα φιλικά!

Οι πρωταθλητές Λιθουανίας έδειξαν το κακό τους πρόσωπο και κόντρα στην Τόφας, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 71-57 και μένοντας χωρίς νίκη μέχρι στιγμής στη φετινή τους προετοιμασία.

Η ομάδα του Σίλερ είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα για τρία δεκάλεπτα, αλλά στο τέταρτο κατέρρευσε, με τους Τούρκους να κάνουν ένα σερί 16-0 στα πρώτα έξι λεπτά και να το κλείνουν με επιμέρους σκορ 23-4!

Κορυφαίος της Τόφας ήταν ο Σέφερντ με 18 πόντους, με τον Κουκ να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 13π. και 10 ριμπάουντ.

Από τη Ζαλγκίρις, που τελείωσε το ματς 18 λάθη, ξεχώρισε ο Λεκαβίτσιους με 10π., που ήταν και ο μοναδικός με διψήφιο αριθμό.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 30-39, 48-53, 71-57