Ευρώπη

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας η Λεβαλουά

Πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας κατάφερε να πάρει η Λεβαλουά, επικρατώντας με 88-81 κόντρα στην Παρί και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της.

Σε ένα αγώνα που καθ’ όλη την διάρκεια του ήταν ντέρμπι, η Λεβαλουά κατάφερε να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης, κόντρα στην και περιμένει να μάθει ποια ομάδα θα είναι η επόμενη αντίπαλος της.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με έναν πόντο διαφορά (44-43).
Στο 2ο ημίχρονο η Παρί κατάφερε να περάσει μπροστά με τέσσερις πόντους διαφορά (65-69) στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να πάρουν την νίκη.