Ισπανία

Έκλεισε το σπίτι της Βαλένθια στο ντεμπούτο του ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ!

Ονειρικό ντεμπούτο για τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ! Η Λας Πάλμας πέρασε με 3-1 απ’ την έδρα της Βαλένθια στο πρώτο ματς του άλλοτε προπονητή του Ολυμπιακού στον πάγκο της.

Ξεκίνημα με το… δεξί για τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ στη νέα του πρόκληση!

Η Λας Πάλμας επικράτησε 3-2 της Βαλένθια στο «Μεστάγια» στο ντεμπούτο του πρώην τεχνικού του Ολυμπιακού στον πάγκο της.

Οι «νυχτερίδες» άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Πεπέλου, ο οποίος αργότερα έγινε μοιραίος για τους γηπεδούχους. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 43’ με τον Μουνιόθ να βρίσκεται στο κατάλληλο σημείο έπειτα από απόκρουση του Μαμαρντασβίλι.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 53’ με τον Καμπάνια να φεύγει κάθετα και να κάνει γύρισμα στον Φάμπιο Σίλβα που εκτέλεσε τον Γεωργιανό γκολκίπερ. Ο Πεπέλου αποβλήθηκε στο 69ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη και η Λας Πάλμας. Ο Μολέιρο με ιδανικό πλασέ έκανε το 3-2 στο 85ο λεπτό και έφερε την ομάδα του αγκαλιά με το «τρίποντο».

Ο Ταρέγκα μείωσε στο 90’+4’ και ανάγκασε στα τελευταία λεπτά τον Μαμαρντασβίλι να ανέβει στην αντίπαλη περιοχή, καθώς η ομάδα του Μπαράχα έπαιζε τα ρέστα της για να πάρει την ισοπαλία. Η άμυνα της Λας Πάλμας έδιωξε και πήρε ένα σπουδαίο «τρίποντο», με το οποίο έπιασε στους έξι βαθμούς τη Βαλένθια, με τις δύο ομάδες να συγκατοικούν στον πάτο της βαθμολογίας.