Ευρώπη

Νίκη με ανατροπή για Αρμάνι επί της Πέζαρο

Η Αρμάνι με ένα ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο πήρε το ματς με 97-93 απέναντι στην Πέζαρο του Ντελφίνο.

Η Πέζαρο φλέρταρε με μια μεγάλη νίκη στο Μιλάνο για την 14η αγωνιστική της Legabasket, ωστόσο η Αρμάνι κατάφερε να χαμογελάσει τελευταία με 97-93.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με διψήφια διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά η ομάδα του Έτορε Μεσίνα με επί μέρους 33-21 στην τελευταία περίοδο πανηγύρισε τη νίκη που την διατηρεί μόνη πρώτη με 12-1.

Ο Ζακ ΛεΝτέι είχε 24 πόντους και 7 ριμπάουντ, με τον Σαβόν Σιλντς να ακολουθεί με 22 και 6 αντίστοιχα. Κομβική και η παρουσία του Σέρχιο Ροντρίγκεθ με 13 πόντους και 8 ασίστ.

Για τους φιλοξενούμενους ο αγέραστος Κάρλος Ντελφίνο είχε 23 πόντους (5/10 τρίποντα) και 5 ριμπάουντ.