Βόλεϊ

«Σκούπισε» τον Μίλωνα στην πρεμιέρα ο Παναθηναϊκός παίρνοντας το 3ο σετ με 42-40!

Έστω κι αν χρειάστηκε να νικήσει 42-40 στο τρίτο σετ, ο Παναθηναϊκός «καθάρισε» 3-0 τον Μίλωνα στο Μετς στην πρεμιέρα της Volley League ανδρών και μπήκε με το «δεξί» στο πρωτάθλημα.

Έχοντας τον έλεγχο στα δύο πρώτα σετ κι ένα απίστευτο τρίτο σετ, το οποίο πήρε με 42-40, ο Παναθηναϊκός νίκησε 3-0 σετ τον Μίλωνα στο Μετς στην πρεμιέρα της Volley League ανδρών και ξεκίνησε ιδανικά το πρωτάθλημα, ώστε να διεκδικήσει την κατάκτηση του τίτλου

Στο τρίτο σετ, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, πράγμα το οποίο έκαναν στη μεγαλύτερη διάρκεια του. Οι Νεοσμυρνιώτες ήταν μπροστά στο σκορ με +2 κι ο Παναθηναϊκός απάντησε για ματς πόντο-πόντο. Οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να τελειώσουν το σετ, όμως η αυταπάρνηση στην άμυνα αμφοτέρων έφερε το 40-40. Εκεί, οι «πράσινοι» βρήκαν τις επιθετικές λύσεις για το 42-40.