Βόλεϊ

«Καθάρισε» και τραυματίας ο αρχηγός

Με κατάθεση ψυχής απ’ τον Νίκο Ρουμελιώτη, που αγωνίστηκε παρά την θλάση που τον ταλαιπώρησε τις τελευταίες μέρες, η Παναχαϊκή επιβλήθηκε 3-2 σετ της Ορεστιάδας στην 3η αγωνιστική της Volleyleague.

Η θλάση που τον ταλαιπώρησε είχε βάλει ερωτηματικό στη συμμετοχή του στο ματς. Ο Νίκος Ρουμελιώτης, όμως, διέψευσε κάθε προγνωστικό και όχι μόνο αγωνίστηκε στη μεγάλη νίκη της Παναχαϊκής επί της Ορεστιάδας, αλλά ήταν και ο κορυφαίος.

Ο αρχηγός των Πατρινών ήταν μπροστάρης της ομάδας στο συναρπαστικό ματς που ολοκληρώθηκε στο τάι μπρέικ, στην πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων στη Volleyleague.

Φοβερή η εξέλιξη του ματς με την Ορεστιάδα να παίρνει το πρώτο σετ και τους Πατρινούς να παίρνουν εύκολα το προβάδισμα με το μέρος τους. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν ξανά στο τέταρτο σετ, για να στείλουν το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί η Παναχαϊκή είχε σταθερά το προβάδισμα με την Ορεστιάδα να πιέζει, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Δεληκωστίδης - Βασιλειάδης