Βόλεϊ

Δυναμικά στην οκτάδα

Κρατάει μια θέση στην οκτάδα με την όγδοη φετινή νίκη του ο Παμβοχαϊκός που επικράτησε 3-0 σετ της Ορεστιάδας στην 16η αγωνιστική της Volleyleague.

Με τον Σάμπολκς Νέμεθ να ξεχωρίζει ο Παμβοχαϊκός επικράτησε 3-0 σετ της Ορεστιάδας και «κλείδωσε» ουσιαστικά μια θέση στην οκτάδα μετά την 16η αγωνιστική της Volleyelague.

Η ομάδα της Βόχας έπιασαν σπουδαία απόδοση και πανηγύρισαν την όγδοη νίκη τους για φέτος που τους ανέβασε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, κόντρα στους ακρίτες που έπεσαν στην όγδοη, μετά την πέμπτη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα.

Η Ορεστιάδα ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο σετ, κρατώντας τα ηνία του ματς, όμως μετά το 19-19 ο Παμβοχαϊκός με ένα σερί 3-0 «καθάρισε» το σετ. Στη συνέχεια το φοβερό σερβίς των Κορίνθιων «πλήγωσε» την Ορεστιάδα που δεν κατάφερε να βρει λύσεις στην υποδοχή, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να φτάσουν άνετα στη νίκη.

Διαιτητές: Βουδούρης, Παπαδογούλας