Γαλλία

Έκανε «σεφτέ» με ξέσπασμα η Νις!

Με εντυπωσιακό τρόπο έφτασε στην πρώτη νίκη στη φετινή Ligue 1 η Νις, συντρίβοντας 4-1 την Ανζέρ!

Πήρε… μπρος η Νις με εμφατικό στιλ!

Η ομάδα της Νίκαιας ήταν καταιγιστική μέσα στην έδρα της Ανζέρ, καθώς τη συνέτριψε 4-1 και έτσι πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή Ligue 1.

Από νωρίς μπήκαν δυνατά στο ματς οι φιλοξενούμενοι, κάνοντας το 0-2 μέχρι το 25’. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και μείωσαν προσωρινά με τον Αμπντελί στο 67’. Ωστόσο, η Νις απάντησε σχεδόν αμέσως και με δύο τέρματα του Γκεσάν σε διάστημα δέκα λεπτών (75’-85’) πήρε το τρίποντο με το τελικό 1-4.

Από ‘κει και πέρα, δεύτερη σερί νίκη για τη Χάβρη και μάλιστα με ανατροπή. Η Οσέρ προηγήθηκε στο 17’ με τον Περέν, αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν… τούμπα το ματς στο 52’, με το πέναλτι του Τουρέ να βάζει το κερασάκι στην… τούρτα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έτσι, η Χάβρη πήγε στους 6 βαθμούς, ενώ η Οσέρ έμεινε στους 3β.

Τέλος, χωρίς βαθμό έμεινε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η Ρεν. Η ομάδα της Βρετάνης προηγήθηκε μέσα στην έδρα της Ρεμς, με τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή μέσα σε επτά λεπτά (41’-48’) και αντέχοντας μέχρι το τέλος να πανηγυρίζουν την πρώτη φετινή τους νίκη.