Γενικά

Νέα νίκη για το «ΚΑΡ»

Νέα νίκη πέτυχε το Κέντρο Αθλητικού Ρεπορτάζ στο πρωτάθλημα Unilegaue.Οι παίκτες της ομάδας «The chosen ones» επιβλήθηκαν των «Chicago Bullies» με 88-66. Από την αρχή του παιχνιδιού οι «Τhe chosen ones» επέβαλαν τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν με 24-7 στην πρώτη περίοδο και 50-18 στο ημίχρονο. Έπειτα έκαναν συντήρηση δυνάμεων καθώς ακολουθεί το ντέρμπι με την ΑΣΟΕΕ. Με τους Μαμμά και Καρεκλά να είναι οι κορυφαίοι και τους Καμίλη και Καποθανάση να «εκτελούν» από παντού η διαφορά συντηρήθηκε σε υψηλά επίπεδα.

Νέα νίκη πέτυχε το Κέντρο Αθλητικού Ρεπορτάζ στο πρωτάθλημα Unilegaue.Οι παίκτες της ομάδας «The chosen ones» επιβλήθηκαν των «Chicago Bullies» με 88-66. Από την αρχή του παιχνιδιού οι «Τhe chosen ones» επέβαλαν τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν με 24-7 στην πρώτη περίοδο και 50-18 στο ημίχρονο. Έπειτα έκαναν συντήρηση δυνάμεων καθώς ακολουθεί το ντέρμπι με την ΑΣΟΕΕ. Με τους Μαμμά και Καρεκλά να είναι οι κορυφαίοι και τους Καμίλη και Καποθανάση να «εκτελούν» από παντού η διαφορά συντηρήθηκε σε υψηλά επίπεδα. Στην τελευταία περίοδο, κάτι η χαλάρωση των παικτών του ΚΑΡ, κάτι το πρόβλημα που δημιουργήθηκε με τον φωτεινό πίνακα (έσβησε εντελώς 8 λεπτά πριν το τέλος) έκοψαν το ρυθμό και οι «Chicago Bullies» μάζεψαν κάπως την τελική διαφορά. Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα ήταν ο Καρεκλάς που είχε λίγους πόντους αλλά έκανε εκπληκτική δουλειά σε άμυνα και ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 24-7, 26-11, 15-22, 23-26

Τhe Chosen Ones: Λέκκας 7, Καμίλης 11 (2), Ζαχαριάς 4, Καποθανασης 16 (2), Καρεκλάς 6, Μαμμάς 22 (2), Μπελέρης 8, Κατσίκης 10 (2), Φερούς 4.

Chicago Bullies: Μποζώρης 16, Αγαθός 11 (3), Μπαλομένος 10, Κύρος 7, Κατσιράκης 11.Περουκανέας 11.