Απίστευτα πράγματα από τον Φρεντ ΒανΒλιτ. Με 54 πόντους και 11 στα 14 τρίποντα οι Ράπτορς πέρασαν από το Ορλάντο με 123-108 απέναντί στους Μάτζικ.

Ουσιαστικά μόνος του πήρε το παιχνίδια καθώς οποιοσδήποτε και να πέρασε από το μαρκάρισμά του ήταν... λίγος για να τον σταματήσει. Στο πρώτο ημίχρονο είχε 28 πόντους και πέτυχε άλλους 26 στο δεύτερο, με τους Ράπτορς να καθαρίζουν το ματς από την τρίτη περίοδο όταν και είχαν πάρει ένα προβάδισμα 14 πόντων. Το Τορόντο μετά την νίκη αυτή έφτασε το ρεκόρ του στο 9-12. Για τους Μάτζικ ο Βουτσεβιτς είχε 21 πόντους όσους και ο Φουρνιέ.

Ένα από αποτελέσματα που ξεχώρισαν ήταν η νίκη των Σέλτικς απέναντι στους Γουόριορς. Ο Τέιτουμ έκανε μια αρκετά καλή εμφάνιση και η ομάδα της Βοστόνης πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς με 111-107. Ο άσος των Σέλτικς πέτυχε 27 πόντους και κατέβασε 9 ριμπάουντ και οδήγησε την ομάδα του σε μια επικράτηση η οποία ήρθε δύσκολα, όπως φαίνεται και από το τελικό σκορ.

Ωστόσο δεν ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Αυτός ήταν ο Στεφ Κάρι ο οποίος ήταν καταπληκτικός. Σταμάτησε στους 38 πόντους 11 ριμπάουντ 8 ασίστ και 3 κλεψίματα αλλά δεν ήταν αρκετός για να μπορέσει να σηκώσει το βάρος και των υπόλοιπων συμπαικτών του.