Ο Σέρβος τεχνικός τόνισε πως έπαιξαν καταπληκτικά σε άμυνα και επίθεση και θεωρεί πως οι Ελβετίδες αγχώθηκαν, ενώ ευχαρίστησε τους φιλάθλους της ομάδας του που βρέθηκαν στο «Μελίνα Μερκούρη».

Αναλυτικά: «Στο πρώτο σετ, πραγματοποιήσαμε μακράν την καλύτερη εμφάνιση όσα χρόνια βρίσκομαι στην ομάδα. Παίξαμε πραγματικά εκπληκτικά, ειδικά στο μπλοκ την υποδοχή και την άμυνα. Σίγουρα, η αντίπαλός μας δεν είναι τόσο κακή όσο φάνηκε με το 25-4 του πρώτου σετ, αλλά νομίζω ότι αγχώθηκαν λίγο περισσότερο από το φυσιολογικό.

Θέλω να ευχαριστήσω τους φιλάθλους μας, γιατί δημιούργησαν πραγματοποίησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα. Με τέτοιου είδους ατμόσφαιρα εδώ, στην έδρα μας, δεν μπορούμε να χάσουμε κανένα ματς».