Λύγισε στην Τουρκία ο ΠΑΟΚ.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» πάλεψε δυναμικά, έστω για τον βαθμό, όμως, τελικά, ηττήθηκε 3-1 σετ από την Χάλκμπανκ, στη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League βόλεϊ Ανδρών και συνεχίζει χωρίς νίκη στη διοργάνωση.

Τα προβλήματα δεν έλειψαν για τον Ρίτσι στο ματς, αφού αναγκάστηκε να παρατάξει ομάδα χωρίς τους Γκόμες και Σακόγλου, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυναμικά και να παίρνουν ευρεία διαφορά (16-9). Ο ΠΑΟΚ κυνήγησε το σκορ, όμως δεν σταμάτησε τους Τούρκους από το 1-0 με 25-21.

Η εικόνα του ματς άλλαξε άρδην στο δεύτερο σετ, με τον ΠΑΟΚ να έχει τον έλεγχο από την αρχή και με δύναμη στο σερβίς να ισοφαρίζει σε 1-1 με 26-24.

Το τρίτο σετ ξεκίνησε ως ντέρμπι, όμως οι γηπεδούχοι γκάζωσαν μετά το 12-11 και έκαναν με σχετική άνεση το 2-1, με 25-20, ενώ αντίστοιχη ήταν η εικόνα και στο τέταρτο σετ, με την Χάλκμπανκ να κάνει το 3-1 με 25-22.

Τα σετ: 25-21, 24-26, 25-20, 25-22

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.