Περίπου 8. 000 οπαδοί της Λάρισας βρέθηκαν σήμερα στο “AEL FC ARENA” στο φιλικό της ΑΕΛ με τον Ατρόμητο, που διεξήχθη στη μνήμη του Παναγιώτη Μπαχράμη. Συγκινησιακά φορτισμένο το κλίμα, με τους «βυσσινί» να επικρατούν 2-1 της ομάδας του Γιώργου Δώνη.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι οργανωμένοι οπαδοί της ΑΕΛ παρέδωσαν τιμητικές πλακέτες στην οικογένεια του Παναγιώτη Μπαχράμη, ενώ ο πρόεδρος της ΠΑΕ Κώστας Πηλαδάκης παρέδωσε στη σύζυγό του μία μπάλα με τις υπογραφές όλων των παικτών της ομάδας.

Σε ό,τι έχει να κάνει με τα αγωνιστικά, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 18’ με τον Επστάιν. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σαϊτιώτης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε για την ομάδα του (ο ίδιος παίκτης κέρδισε και το πέναλτι).

Το 2-1 έγινε με γκολ του Χασομέρη, δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Επιμέλεια: Κώστας Τσούγκος