Και με το αριστερό και με το δεξί ο Τζούριτσιτς, «καθάρισε» για το 3-1 του Παναθηναϊκού

Σκοράροντας δις σε 7 λεπτά και με… διαφορετικά πόδια, ο Φίλιπ Τζούριτσιτς έγραψε το 3-1 για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον Πανσερραϊκό, καθαρίζοντας τη νίκη για τους «πράσινους» τη νίκη!

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Πανσερραϊκού με 3-1 στο άδειο λόγω τιμωρία ΟΑΚΑ, για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League, επιστρέφοντας στις νίκες.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Φίλιπ Τζούριτσιτς, που μπήκε ως αλλαγή στο 67' και πρόλαβε μέσα στο επόμενο 20λεπτο περίπου να πετύχει τα δύο γκολ που έδωσαν το τρίποντο στους «πράσινους»

Στο 81ο λεπτό ο Σέρβος από ασίστ του Τετέ με αριστερό σουτ χαμηλά νίκησε τον Γκουγκεσασβίλι για να βάλει ξανά μπροστά στο σκορ το «τριφύλλι» στο άδειο ΟΑΚΑ.

Και στο 88' βρήκε χώρο εκτός περιοχής και δεν τον εμπόδισε το γεγονός πως είχε την μπάλα στο δεξί, εξαπολύοντας νέο καλό σουτ για το 3-1.