MVP: Σαρλ Ιτάνζ

Αν η νίκη της Καβάλας επί του ΠΑΣ Γιάννινα (1-0) ήταν το «έδεσμα» που έβαλε τέλος σε μια περίοδο βαθμολογικής «νηστείας» για τους «Αργοναύτες», τότε σίγουρα θα ήταν προϊόν της γαλλικής κουζίνας. Διότι μπορεί ο Κώτσιος, με το αυτογκόλ που πέτυχε, να «κέρασε» το ορεκτικό, όμως το κυρίως πιάτο αναμφίβολα το «σέρβιρε» ο Σαρλ Ιτάνζ.

Ο πρώην τερματοφύλακας της Λίβερπουλ βρέθηκε εκεί που έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο, πραγματοποίησε δύο εξαιρετικές, όσο και εντυπωσιακές, αποκρούσεις -στο σουτ του Μαϊστόροβιτς και στην κοντινή κεφαλιά του Κούσα- και αποτέλεσε τον κυριότερο λόγο που η υπεροχή των Γιαννιωτών στο β’ μέρος δεν επιβραβεύτηκε με ένα γκολ.