Όγιος: «Ικανοποίηση από το θέαμα και τα γκολ»

Σαφώς ικανοποιημένος από την εικόνα και τη νίκη της ομάδας του, απέναντι στον ΟΦΗ (3-1), εμφανίστηκε ο Γκιγιέρμο Όγιος. Με δηλώσεις του κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου μετά το πρώτο ματς των ημιτελικών του Κυπέλλου, ο τεχνικός του Ατρόμητου δεν έκρυψε πως το θέαμα που παρουσίασαν οι παίκτες του κυμάνθηκε σε πολύ καλά επίπεδα, ενώ παραδέχθηκε πως: «Αν είχαμε σκοράρει πρώτοι θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα και πολύ καλύτερα για εμάς». «Δείξαμε και πάλι δύο πρόσωπα. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο» τα λόγια του προπονητή των Κρητικών, Γιώργο Παράσχο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

Όγιος: «Αφιερώνω αυτή τη νίκη στο «Χαμόγελο του Παιδιού». Αν είχαμε σκοράρει πρώτοι θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα και πολύ καλύτερα για εμάς. Δεχτήκαμε γκολ ενώ παίζαμε καλά και αυτό μας αιφνιδίασε. Ήταν, πάντως, μία καλή εμφάνιση αυτή του πρώτου μέρος. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν από τα καλύτερα που έχουμε κάνει όσο είμαι στον Ατρόμητο. Είχαμε πολλές ευκαιρίες από πολλά σημεία της περιοχής, ήμασταν συγκεντρωμένοι, ανακτούσαμε γρήγορα την μπάλα και είχαμε καλές τοποθετήσεις. Εκτός από το αποτέλεσμα είμαστε ικανοποιημένοι και από το θέαμα και τα όμορφα γκολ».

Παράσχος: «Δείξαμε και πάλι δύο πρόσωπα. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, βγάλαμε πολλές ευκαιρίες και είχαμε πολλές αντεπιθέσεις αλλά δεν ήμασταν καλοί στην τελική προσπάθεια. Ο Ατρόμητος μας άφησε πολλούς κενούς χώρους και μας έλειψε η ψυχραιμία για να τελειώσουμε τις φάσεις και να πάρουμε ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα. Δυστυχώς, στο δεύτερο ημίχρονο παρότι ξεκινήσαμε καλά, δεχτήκαμε την ισοφάριση και αρχίσαμε να έχουμε πολλά προβλήματα. Δεν αντέξαμε στην πίεση του Ατρομήτου που ήταν καλύτερος, είχε μεγαλύτερες δυνάμεις και περισσότερες εναλλακτικές λύσεις γιατί όπως ξέρετε εμείς ήρθαμε εδώ με τεράστια προβλήματα και πολλοί παίκτες μου ζητούσαν αλλαγή μετά το 70’. Έτσι, ήρθε φυσιολογικά το 3-1, το οποίο μας δυσκολεύει πολύ. Τώρα προέχουν τα ματς πρωταθλήματος, όταν θα έρθει ξανά το Κύπελλο θα δούμε τι θα κάνουμε».

Σκοπελίτης: «Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Ξεκινήσαμε ιδανικά αλλά βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Παλέψαμε μέχρι τέλους και καταφέραμε να γυρίσουμε το ματς. Είναι ένα καλό αποτέλεσμα που ενισχύει την ψυχολογία μας, αλλά δεν είναι σκορ πρόκρισης».

Γελαδάρης: «Ξέραμε ότι το παιχνίδι τελειώνει στο 90’ και για αυτό παλέψαμε μέχρι το τέλος. Σίγουρα όμως δεν έχουμε πάρει σκορ πρόκρισης».

Τζόρβας: «Στο πρώτο ημίχρονο, ήμασταν πολύ καλοί και παίξαμε όπως έπρεπε. Παρουσιάσαμε, όμως, για ακόμα μία φορά διαφορετικό πρόσωπο στο δεύτερο μέρος. Πλέον, το ματς με τον Λεβαδειακό είναι τελικός για εμάς και θα κρίνει την σωτηρία. Είμαστε επαγγελματίες και θα κάνουμε τα πάντα για να παραμείνουμε στην κατηγορία».