ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Φιλική νίκη επί του Φωστήρα

Με σκορ 3-2 νίκησε τον Φωστήρα, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Ταύρου, ο Ατρόμητος, την Τρίτη. Ο προπονητής των Περιστεριωτών, Γκιγιέρμο Όγιος, χρησιμοποίησε, κατά κύριο λόγο, αναπληρωματικούς παίκτες, που δεν έχουν πολλά λεπτά συμμετοχής ως τώρα με την ομάδα. Σκόρερ για τους θριαμβευτές ήταν οι Σάντσεθ, Μπότσι Όγιος και Ρόβας. Οι ποδοσφαιριστές που δεν έπαιξαν στο φιλικό ακολούθησαν πρόγραμμα προπόνησης. Μαζί του προπονήθηκε και ο Ρομπέρτο Μερίνο.

Στην αναμέτρηση κόντρα τον Φωστήρα αγωνίστηκαν οι: Ανδρούτσος, Μαρίνος, Παγώνης, Κριπιντίρης, Γεωργίου, Ρόβας, Μέζα, Όγιος, Καραλής, Καμινιώτης, Σάντσεθ.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ράμος, Λαζανάς, Κουτσοσπύρος, Σούφλας, Ρες.

Στο ματς της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, κόντρα στη Βέροια, θα εκτίσει την ποινή της μίας αγωνιστικής λόγω τεσσάρων κίτρινων καρτών, ο Μαρσέλο Ολιβέιρα, έπειτα από απόφαση του Γκιγιέρμο Όγιος. Επίσης, στον εκτός έδρας αγώνα της 13ης αγωνιστικής, απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, θα εκτίσει την αντίστοιχη ποινή του ο Λούκας Τρέχο. Ακόμα, στην αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής, κόντρα στον ΠΑΟΚ, δεν θα αγωνιστεί ο Δημήτρης Ιωάννου, επίσης λόγω τιμωρίας.

Επίσης, ο Αργεντινός τεχνικός θα παραχωρήσει συνέντευξη Τύπου στις 12:30 το μεσημέρι της Πέμπτης, εν όψει του εκτός έδρας αγώνα με τον Εργοτέλη, την ερχόμενη Κυριακή, για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Στο μεταξύ, στην σύσκεψη για τη λήψη μέτρων ασφαλείας που έγινε στο Ηράκλειο, εν όψει του αγώνα της ερχόμενης Κυριακής, μεταξύ των Κρητικών και της ομάδας των δυτικών προαστίων, αποφασίστηκε να διατεθεί η Θύρα 6 και το αντίστοιχο εκδοτήριο εισιτηρίων, στους φιλοξενούμενους. Η τιμή των εισιτηρίων θα είναι 15 ευρώ.

Επιμέλεια: Χρήστος Βασιλείου