Γενικά

Ισόπαλο το… ελληνικό φιλικό της Σλοβενίας με τη Βουλγαρία με σκόρερ Σπόραρ και Ντεσπόντοφ!

Σλοβενία και Βουλγαρία ήρθαν ισόπαλες 1-1, σε φιλική αναμέτρηση όπου αγωνίστηκαν οι Σπόραρ, Τσέριν και Ντεσπόντοφ, όλοι τους βασικοί για να γίνουν αλλαγή.

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση της Σλοβενίας με τη Βουλγαρία, μετά το μεταξύ τους 1-1, στη Λιουμπλιάνα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της πρώτης για τα τελικά του Euro 2024.

Παιχνίδι το οποίο, μάλιστα, είχε έντονο ελληνικό «χρώμα», καθώς αγωνίστηκαν με τους γηπεδούχους τόσο ο Άντραζ Σπόραρ όσο και ο Άνταμ Τσέριν.

Με τους δύο άσους του Παναθηναϊκού να ξεκινούν στο βασικό σχήμα, τον πρώτο να σκοράρει κιόλας στο 14ο λεπτό, για να αντικατασταθούν ο μεν Σπόραρ στο 61', ο δε Τσέριν στο 82'.

Παράλληλα, όμως, «ενδεκαδάτος» από πλευράς φιλοξενούμενων ήταν και ο Κίριλ Ντεσπόντοφ, με τον εξτρέμ του ΠΑΟΚ να ανοίγει το σκορ με εύστοχο πέναλτι μόλις στο 4ο λεπτό, για να περάσει και αυτός στον πάγκο στο 78'.

Αντιθέτως, ο τρίτος διεθνής «Έλληνας» άσος, ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς, έμεινε στον πάγκο.