Euro

Έριξε τριάρα στο Αζερμπαϊτζάν και έδειξε ότι είναι έτοιμη για το Euro η Αλβανία!

Η Αλβανία επικράτησε με 3-1 του Αζερμπαϊτζάν σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση και έδειξε πανέτοιμη για το Euro 2024.

Έτοιμη για το Euro 2024 είναι η Αλβανία! Η ομάδα του Σιλβίνιο επικράτησε με 3-1 του Αζερμπαϊτζάν σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση και δείχνει σε καλή κατάσταση ενόψει του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Ο Μπαϊράμι στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με την Αλβανία να έχει τον έλεγχο και τις περισσότερες φάσεις. Με τον ίδιο ρυθμό μπήκαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν κυρίως στις αντεπιθέσεις.

Στο 81’ ο Μανάι έγραψε το 2-0, με τον Λάτσι έξι λεπτά αργότερα να κάνει το 3-0. Το μόνο που κατάφερε να κάνει το Αζερμπαϊτζάν είναι να μειώσει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Γκουρμπάνλι να διαμορφώνει το τελικό 3-1!

Στο άλλο ματς, η Ρουμανία έμεινε στο 0-0 με το Λιχτενστάιν, με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά χωρίς να καταφέρνουν να μετουσιώσουν σε γκολ κάποια φάση τους.

Παρότι οι Ρουμάνοι έπαιζαν με έναν αρκετά αδύναμο αντίπαλο δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έδειξαν ότι έχουν πρόβλημα στη δημιουργία ενόψει του Euro.