Euro 2024

Οι απίστευτες χαμένες ευκαιρίες της Γεωργίας για να ισοφαρίσει την Τουρκία στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης!

Διαδοχικές και τεράστιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν σε 2-2 την Τουρκία, έχασαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης στο «Signal Iduna Park» οι παίκτες της Γεωργίας!

«Σφυροκόπησε» την άμυνα της Τουρκίας στα τελευταία λεπτά, αλλά σπατάλησε τεράστιες ευκαιρίες στις καθυστερήσεις και τελικά έμεινε με άδεια χέρια η Γεωργία!

Με τους Τούρκους να προηγούνται με 2-1, αρχικά στο 70' ο Κοτσορασβίλι βρέθηκε απέναντι στον Γκιουνόκ, αλλά πλάσαρε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ η ομάδα του Σανιόλ συνέχισε να πιέζει ασφυκτικά την αντίπαλό της, δημιουργώντας δύο ακόμα μεγάλες φάσεις στις καθυστερήσεις!

Αρχικά, στο 90'+3' και μετά από υπέροχο σλάλομ του Κβαρατσχέλια, ο Μικαουτάτζε αστόχησε εξ επαφής και από πάρα πολύ πλεονεκτική θέση, ενώ δύο λεπτά αργότερα (90'+6') και μετά από εκτέλεση φάουλ του σταρ της Νάπολι, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των Τούρκων, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Ακαϊντίν απομάκρυνε το σουτ του Μικαουτάτζε, λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή!