Ελλάδα

Aπό 2-0 σε 2-2 μέσα σε 1 λεπτό για την Ελπίδων με σκόρερ Κωστούλα και Μπακούλα!

Η Εθνική Ελπίδων έφερε το παιχνίδι κόντρα στην Κροατία στα ίσα μέσα σε ένα λεπτό στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον Κωστούλα να πετυχαίνει πρώτο γκολ και τον Μπακούλα το δεύτερο.

Ξαναμπήκε για τα καλά στο... κόλπο του Euro 2025 με δύο «buzzer beater» η Εθνική Ελπίδων. Η Ελλάδα βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0 κόντρα στην Κροατία, όμως κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με δύο γκολ πριν το ημίχρονο.

Αμφότερα τα γκολ είχαν έντονο «χρώμα» Ολυμπιακού. Στο 45+2' ο Μουζακίτης έκανε το γέμισμα στην περιοχή, με τον Κωστούλα να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ένα λεπτό αργότερα, ο Μπακούλας με ωραίο πλασέ σκόραρε και ισοφάρισε.

Υπενθυμίζουμε ότι η Εθνική αναζητά μόνο τη νίκη για να τερματίσει 2η και να προκριθεί στα τελικά του Euro U21 που θα διεξαχθεί το 2025.