Γενικά

Αντίπαλοι Παναθηναϊκού: Με άνεση και στιλ το 4/4 οι New Saints

Οι New Saints επικράτησαν με το εμφατικό 4-0 της Μπάρι και έκαναν το 4/4, βρέθηκαν στο -2 από την κορυφή και έχουν τρία ματς λιγότερα.

Σε εξαιρετική κατάσταση δείχνουν οι New Saints! Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στη League Phase του Conference League έκανε… φύλλο και φτερό την Μπάρι, επικρατώντας 4-0 και πέτυχε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Μάλιστα, αυτή τη στιγμή είναι στο -2 από την κορυφή, ενώ έχει και τρία λιγότερα παιχνίδια αφού η αναμέτρηση με την Μπάρι ήταν για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με τον Γουίλιαμς στο 26ο λεπτό, με το 1-0 να μένει ως το φινάλε του ημιχρόνου. Ωστόσο, πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο μέρος και καθάρισαν το τρίποντο.

Αρχικά, ο Γουίλσον στο 53’ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, ενώ ο Κλαρκ στο 84’ ανέβασε ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ. Δύο λεπτά αργότερα δε, ο Γουίλιαμς σκόραρε για δεύτερη φορά και τέταρτη για την ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.