Τουρκία

«Διπλό» σωτηρίας για τη Γαλατάσαραϊ στο 90'+9' στη μεγάλη επιστροφή Ελαμπντελαουί!

Η Γαλατάσαραϊ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Γκεζτέπε 3-2 με ανατροπή στο 90+9 για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τουρκίας, στην επιστροφή του Ελαμπντελαουί.

Σημαντικό διπλό κατάφερε να πάρει η Γαλατάσαραϊ κόντρα στην Γκεζτέπε για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τουρκίας, εκεί που είχαμε και την επιστροφή του Ομάρ Ελαμντελαουί μετά από 423 ημέρες.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού είχε τραυματιστεί στις 31 Δεκεμβρίου 2020 από βεγγαλικό, όταν γιόρταζε για την αλλαγή του χρόνου, και του είχε δημιουργήσει πρόβλημα στην όραση.

Ο 30χρονος Νορβηγός αγωνίστηκε για 90 λεπτά, ενώ φόραγε ειδικά γυαλιά για να μπορέσει να αγωνιστεί κανονικά.

Η Γαλατά ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Βίκτορ Νέλσον, ενώ δέχτηκε δύο γκολ με πέναλτι από τον Ντιαγε (45'+1', 70'). Την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους έκανε ο Μπαφετιμπί Γκομίς που πέτυχε δύο πέναλτι στο 87ο λεπτό και 90'+9'.