Nations League

Αρχηγού παρόντος: Ο Μπακασέτας εκτέλεσε τον Κέλεχερ για το 1-0 και το αφιέρωσε στον Μπάλντοκ!

Ιδανική εκκίνηση στο δεύτερο μέρος για την Εθνική, με τον Μπακασέτα να εκτελεί από τα όρια της περιοχής, η μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα του Κέλεχερ για το 1-0 στο 48ο λεπτό.

Με τα… μπούνια μπήκε η Εθνική ομάδα στο δεύτερο μέρος του αγώνα με την Ιρλανδία, βρίσκοντας γκολ στο 48ο λεπτό.

Ο αρχηγός βγήκε μπροστά και έβαλε σε θέση οδηγού την Ελλάδα για το 1-0! Ο Τζόλης βρήκε στον άξονα τον Μπακασέτα, ο οποίος είδε τον χώρο στα όρια της περιοχής, δοκίμασε το δεξί του και με σουτ, που κόντραρε, νίκησε τον Κέλεχερ για να ανοίξει το σκορ μέσα σε… χαμό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Ασφαλώς, ο Μπακασέτας έβγαλε το μαύρο περιβραχιόνιο και αφιέρωσε το τέρμα του στον αδικοχαμένο Τζορτζ Μπάλντοκ, ο οποίος προ ημερών έχασε τη ζωή του.