Europa League

Κάλα: «Όταν δεν βάζεις γκολ…»

Στις χαμένες ευκαιρίες της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο απέδωσε κατά κύριο λόγο την ήττα απ’ τη Λοκομοτίβ (3-1) ο Χουάν Κάλα. Ο Ισπανός στόπερ τόνισε πως δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα μαζί με τον Μανωλά στο κέντρο της άμυνας, ωστόσο εκείνη πλήρωσε ακριβά το λάθος που έκανε στο πρώτο γκολ της ρωσικής ομάδας.

Στις χαμένες ευκαιρίες της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο απέδωσε κατά κύριο λόγο την ήττα απ’ τη Λοκομοτίβ (3-1) ο Χουάν Κάλα.

Ο Ισπανός στόπερ τόνισε πως δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα μαζί με τον Μανωλά στο κέντρο της άμυνας, ωστόσο εκείνη πλήρωσε ακριβά το λάθος που έκανε στο πρώτο γκολ της ρωσικής ομάδας.

«Πραγματικά ήμασταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο και είχαμε πολλές ευκαιρίες.

Αισθάνομαι καλά με τον Μανωλά δίπλα μου στην άμυνα.

Δένουμε ως δίδυμο, είμαστε και οι δύο νεαροί, με πολλές φιλοδοξίες. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες με τον Μπέλεκ και τον Βάργκας. Όταν κάνεις τόσες ευκαιρίες, πρέπει να βάλεις και γκολ»
, ανέφερε αρχικά ο Κάλα.

Αφού τόνισε, λοιπόν, ότι «στο πρώτο γκολ της Λοκομοτίβ πληρώσαμε το λάθος μας, αλλά ήταν και η πρώτη ευκαιρία τους», κατέληξε: «Μετά το δεύτερο γκολ, μειώσαμε με τον Σιαλμά, είχαμε ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε, έγινε και ένα πέναλτι υπέρ μας που δεν δόθηκε… Γενικά η εικόνα μας νομίζω ότι ήταν πολύ καλή».