Champions League

Γκολ, σέντρα, γκολ... σέντρα: Το «καυτό» 4λεπτο στη Βεστφαλία με τρία γκολ για το 2-1 της Ντόρτμουντ!

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε η αναμέτρηση της Ντόρτμουντ με τη Σέλτικ στη Γερμανία, με το σκορ να γίνεται 2-1 πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα!

Σκορ και θέαμα με το... καλημέρα της αναμέτρησης στο «Signal Iduna Park»!

Μπορούσια Ντόρτμουντ και Σέλτικ τίθενται αντιμέτωπες για τη 2η αγωνιστική της League Phase του Champions League, προσφέροντας απλόχερα δυνατές συγκινήσεις στους φιλάθλους, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα!

Συγκεκριμένα, μόλις στο 7ο λεπτό, ο Εμρέ Τσαν άνοιξε το σκορ για τους Γερμανούς από την άσπρη βούλα, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα ο Μαέντα και με κοντινή προβολή να φέρνει το ματς στα ίσα, «παγώνοντας» τους γηπεδούχους!

Παρ' όλα αυτά, 93 δευτερόλεπτα μετά, οι Βεστφαλοί πήραν εκ νέου τα ηνία του αγώνα με το εκπληκτικό τελείωμα του Αντεγέμι από την κλειστή αριστερή γωνία, ολοκληρώνοντας αυτό το «καυτό» τετράλεπτο στο οποίο μπήκαν τρία γκολ!