Ευρώπη

Ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και πρόκριση για Μακάμπι

Με 26-7 επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο, η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε στην έδρα της Χάποελ Γκαλίλ Ελιόν 88-77 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του ισραηλινού Κυπέλλου.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιάννη Σφαιρόπουλου ανέτρεψε την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε 88-77 στην έδρα της Χάποελ Γκαλίν Ελιόν για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισραήλ, παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι παίκτες του Σφαιρόπουλου έκαναν 26-7 επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο και ανέτρεψαν το -8 του ημιχρόνου.

Σε αυτό, πρωτοστάτησαν οι Ουίλμπεκιν με 16, Εβανς με 13 και Ζιβ, Ουίλιαμς με 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 27-29, 54-43, 61-69, 77-88