Ευρώπη

«Άλωσε» την Κρεμόνα και πήρε προβάδισμα η Βενέτσια του Μπράμου

Με εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου νίκησε στην έδρα της Κρεμόνα 87-80 στον πρώτο ημιτελικό της Lega Basket και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τους τελικούς.

Η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου νίκησε 87-80 με εκπληκτικό 27-19 επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο στην έδρα της κυπελλούχου Κρεμόνα στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό της Lega Basket και απέκτησε σαφές προβάδισμα για την πρόκριση στους τελικούς του ιταλικού πρωταθλήματος, ενόψει της δεύτερης αναμέτρησης της σειράς το ερχόμενο Σάββατο στο ίδιο γήπεδο.

Ο Ουάτ «οργίασε» με 22 πόντους για τους πρωταθλητές του 2017, με τον διεθνή φόργουορντ να έχει 11 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους κυπελλούχους, ξεχώρισαν ο Ντίνερ με 15 και οι Σόντερς, Κρόφορντ με 14 πόντους.