Σε ένα δύσκολο παιχνίδι για τους Μπακς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εκεί και βοήθησε το Μιλγουόκι να επικρατήσει με 112-101 των Σίξερς τα ξημερώματα στο ΝΒΑ.

Τα «ελάφια» βρέθηκαν να χάνουν με τέσσερις πόντους στην πρώτη περίοδο, ενώ στη δεύτερη κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να είναι μπροστά στο πρώτο ημίχρονο με 54-51.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά στους 12 πόντους (86-74) και παρότι στην τέταρτη περίοδο «τα χρειάστηκαν», τελικά οι Μπακς πήραν μία σημαντική νίκη απέναντι στη Φιλαδέλφεια.

Ο «Greek Freak» ολοκλήρωσε τον αγώνα με αγώνα με 36 πόντους (9/12 βολές, 12/18 δίποντα, 1/7 τρίποντα), ενώ έκανε double-double με 20 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ και έκανε 1 κλέψιμο σε 35 λεπτά συμμετοχής.

Μάλιστα, αυτό αποτελεί ξεχωριστή επίδοση για τον Έλληνα σούπερ σταρ, καθώς για πρώτη φορά στην καριέρα του είχε +30 πόντους και +20 ριμπάουντ σε έναν αγώνα.

Από εκεί και πέρα, ο Κρις Μίντλετον σημείωσε 20 πόντους και ο Έρικ Μπλέντσο πρόσθεσε άλλους 14 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο δεν αγωνίστηκε.

Για τους Σίξερς τώρα, ξεχώρισαν ο Τομπάιας Χάρις με 25 πόντους, ο Τζοέλ Εμπίιντ με 19 πόντους κι 11 ριμπάουντ και ο Αλ Χόρφορντ με 15 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-26, 54-51, 86-74, 112-101