Ο YouTuber Ραλφ Χάμετ, φίλος της Μπράιτον, κατέγραψε λεπτό προς λεπτό όλη τη βραδιά του πρώτου ευρωπαϊκού αγώνα στην ιστορία της αγγλικής ομάδας, μέσα και έξω από το γήπεδο, στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ.

Αφού, λοιπόν, «σφυγμομέτρησε» τη γνώμη του κοινού και όλοι προέβλεπαν νίκη της αγγλικής ομάδας, σύντομα… προσγειώθηκε απότομα. «Είμαστε τυχεροί που είναι ακόμη 0-1. Θα μπορούσε εύκολα να έχουμε δεχτεί και δεύτερο γκολ», ανέφερε μετά το γκολ του Σιντιμπέ και τις ευκαιρίες του Λιβάι Γκαρσία.

Πανηγύρισε τα δύο πέναλτι-γκολ της Μπράιτον, αλλά αναφώνησε κατ’ επανάληψη «Όχι, όχι» στο νικητήριο τέρμα του Πόνσε. «Ήταν ένα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι. Για να είμαστε δίκαιοι, η ΑΕΚ έπαιξε πολύ καλά», παραδέχτηκε κλείνοντας το βίντεό του.

TAGS: A.E.K.