Την ήττα γνώρισε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Τύπου μπάσκετ, η ομάδα του ΝΟVAΣΠΟΡ FM 94.6 από την ομάδα της «ΩΡΑΣ ΓΙΑ ΣΠΟΡ» με 64-55 στο κλειστό του Γαλατσίου. Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε καλά, οι πολλές διακυμάνσεις στην απόδοση της ομάδας και κάποια λάθη στην άμυνα οδήγησαν στην ήττα.

Η ομάδα μας προηγήθηκε 15-11 στην πρώτη περίοδο, για να κλείσει το ημίχρονο με 24-22. Στη συνέχεια ένα σερί 7-0 των αντιπάλων έφερε το ματς στο 31-22, για ν’ ακολουθήσει ένα επί μέρους 12-2 και να προηγηθεί το «πειρατικό» με 36-33 περίπου 3 λεπτά πριν το τέλος της 3ης περιόδου. Κάπου εκεί όμως άρχισε να λυγίζει η ομάδα από τα πολλά φάουλ και έτσι παρά το γεγονός πως ακολουθούσε στο σκορ μέχρι το τέλος, η διαφορά άνοιξε στους εννέα. Ο νεαρός Ντίνος Λαμπρόπουλος με 26 πόντους πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, ξεχώρισε ο μαχητικός Κωσταβάρας με 10 και πολλά ριμπάουντ, αλλά και ο Χρήστος Ρομπόλης. Από τους νικητές ο Οικονόμου είχε 23 πόντους.

ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ - ΝΟVAΣΠΟΡ FM 64-55 (24-22)

Διαιτητές: Γολεγού-Παπανικολάου

Tα δεκάλεπτα: 11-15, 24-22, 45-41, 64-55

ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ (Σηφάκης): Οικονόμου 23, Γεωργακάκος 12 (3), Βαγγέλης 12 (1), Αρμάος 5, Καραλής 2, Ηλιού 6, Πανταζόπουλος, Παρασκευόπουλος 4, Λιόγκας, Κυριάκος.

ΝΟVAΣΠΟΡ FM (Χονδροθύμιος): Λαμπρόπουλος 26, Χ. Χριστόγλου 4, Γρ. Χριστόγλου 4, Ρομπόλης, Κωσταβάρας 10 (2), Μιαούλης 4, Ταμπάκος 5 (1), Χριστοφοράκης 2, Γκαραγκάνης, Book Nomikarios, Παγκάκης, Βανός.