Viral

Τερματοφύλακας έκανε τρεις γκάφες & δέχτηκε τρία γκολ μέχρι το 9', βγήκε αλλαγή στο 12' και η ομάδα του νίκησε!

Ο Μανουέλ Μπαλντέ δέχτηκε τρία... χαζά γκολ μέσα σε εννέα λεπτά, με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί άμεσα και η ομάδα του τελικά να νικήσει 4-3...

Διεθνής με τη Γουινέα-Μπισάου, ο Μανουέλ Μπαλντέ βγάζει το ψωμί του στην Πορτογαλία με τη φανέλα της Πεναφιέλ ωστόσο η σεζόν δεν ξεκίνησε και τόσο καλά για τον Αφρικανό.

Βλέπετε, στην πρεμιέρα της Β' κατηγορίας, ο 21χρονος τερματοφύλακας... χάρισε τρία γκολ στην Ολιβεϊρένσε μέχρι το 9ο λεπτό, με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 12ο!

Πρώτα έκανε παντελώς άστοχη έξοδο, μετά έχασε την μπάλα από αντίπαλο και στο τέλος έκανε λάθος απομάκρυνση, με το 0-3 πάντως να μετατρέπεται σε 4-3 μετά από ασύλληπτη ανατροπή από τους συμπαίκτες του.

Για την ιστορία, τη θέση του Μπαλντέ πήρε ο Φιλίπε Φερέιρα, που ενδέχεται να εξελιχτεί και σε βασική επιλογή από εδώ και πέρα...

Αξίζει πάντως να σημειωθεί, πως ο προπονητής της Πεναφιέλ έσπευσε να παρηγορήσει τον ποδοσφαιριστή του όταν εκείνος βγήκε, απαρηγόρητος, εκτός αγωνιστικού χώρου.