Viral

Αφήστε ό,τι κάνετε: Επιθετικός της Λανούς έβαλε το απόλυτο... buzzer beater με «ψαλιδάκι» στο 90'!

Ο επιθετικός της Λανούς, Βάλτερ Μπου πέτυχε το γκολ της χρονιάς στην Αργεντινή, σκοράροντας με «ψαλιδάκι» στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης με την Τίγκρε!

To πρωτάθλημα Αργεντινής έχει ξεκινήσει εδώ και λίγες εβδομάδες, ωστόσο το ομορφότερο γκολ της χρονιάς, επιτεύχθηκε μόλις στην 9η αγωνιστική!

Στην αναμέτρηση της Λανούς με την Τίγκρε, λοιπόν, όλα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα συμβιβάζονταν με τον βαθμό της ισοπαλίας καθώς στο 90ο λεπτό το σκορ ήταν στο 2-2.

Ωστόσο λίγο πριν ο τέταρτος διαιτητής δείξει τον χρόνο των καθυστερήσεων, ο επιθετικός της Λανούς, Βάλτερ Μπου, «αποφάσισε» να γίνει ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς!

Συγκεκριμένα μετά από μια βαθιά μπαλιά του Σανάμπρια, ο έμπειρος φορ, κοντρόλαρε την μπάλα με το στήθος έξω από την περιοχή και με ένα αδιανόητο «ψαλιδάκι» της έδωσε τρομερή καμπύλη και την έστειλε στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 για τους «βυσσινί»!

Μάλιστα λίγα λεπτά μετά το απίθανο του τέρμα ο Μπου, αντικαταστάθηκε από τον Μουνιός.