Βόλεϊ

Ζορίστηκε αλλά… πέρασε ο Εθνικός

Δύσκολη νίκη κόντρα στον μαχητικό Άρη πήρε ο Εθνικός που επικράτησε 3-0 σετ στην Αλεξανδρούπολη και πανηγύρισε την τρίτη του νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές στη Volleyleague.

Ο Άρης αντιστάθηκε σθεναρά, όμως ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης βρήκε τις απαντήσεις και επικράτησε τελικά 3-0 σετ στην τρίτη αγωνιστική της Volleyleague.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο ματς και πήγαιναν «μαζί» στο πρώτο σετ, με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης να το παίρνει τελικά με 26-24. Η αντίσταση του Άρη έπεσε στο δεύτερο σετ, με τον Εθνικό όμως να κατακτά με το ίδιο σκορ το δεύτερο σετ, ενώ το τρίτο μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία μετά το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ.

Έτσι η ομάδα του Σάκη Μουστακίδη πήρε την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες -παρά την κούραση απ' το Ευρωπαϊκό ματς- και συνεχίζει με το απόλυτο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Διαιτητές: Τσεπκινλής, Θεμελής