Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την ένατη αγωνιστική της Stoiximan Super League

20:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΠΑΟΚ-ΟΦΗ για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ασφαλώς ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Ότο, Λόβρεν, Κόλεϊ, Γκόμες - Σβαμπ, Οζντόεφ - Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Κωνσταντέλιας - Τισουντάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
ΟΦΗ (Μίλαν Ράσταβατς): Χριστογεωργός - Μαρινάκης, Χριστόπουλος, Λαμπρόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης -Μπαΐνοβιτς, Καραχάλιας - Φούντας, Αποστολάκης, Σενγκέλια - Γιουνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Παβλένκα, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Μπακαγιόκο, Μαντί, Τάισον, Αντρίγια, Μπράντον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ναούμοφ, Ριέρα, Σαλσέδο, Νέιρα, Γκονζάλες, Σίλβα, Κουτεντάκης, Μπάκιτς, Αμπάντα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
Βασικός ο Γκόμες στο αριστερό άκρο της άμυνας του ΠΑΟΚ, στον πάγκο ο Μπάμπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Κόλλιας, Μπούξμπαουμ 4ος: Τσαγκαράκης VAR: Κουμπαράκης, Ζαμπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη για να μείνει μόνος πρώτος μετά την ισοπαλία στο Παναθηναϊκός-Άρης. Με αυτόν τον τρόπο θα βρεθεί στο +2 από τον συμπολίτη, ενώ θα ξεφύγει στο +5 από ΑΕΚ και Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Υπενθυμίζεται ότι είναι τιμωρημένος ο Ραζβάν Λουτσέσκου (λόγω της συμπεριφοράς του στην OPAP Arena) και θα δει το ματς από τη σουίτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
20:58
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Τσάλοφ, Σάστρε, Σορετίρε και Μιχαηλίδης είναι εκτός αποστολής για τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Νους και Μπρεσάν εκτός για τον ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01

Έναρξη στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
2' Γέμισε ο Μουργκ, έδιωξε ο Χριστογεώργος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
Δίχως φάση της προκοπής έως τώρα το ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
10' Κόντρα του ΟΦΗ, αλλά υπάρχει οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
11' Ωραίος ελιγμός του Τισουντάλι μέσα στην περιοχή, με τη σέντρα-σουτ να περνάει έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
12' Γυριστή κεφαλιά του Σβαμπ μετά το κόρνερ, η μπάλα πέρασε έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
13' Απειλεί ο ΟΦΗ! Σέντρα του Σενγκέλια, σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
19' Πλαγιοκοπεί ο Σενγκέλια απ' τα δεξιά, γύρισμα για τον Αποστολάκη, αλλά το σουτ του από το ύψος του πέναλτι βρήκε στον Ότο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Δημιουργεί προβλήματα ο Σενγκέλια στον Γκόμεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
21' Κοντά στο γκολ ο ΠΑΟΚ! Συρτό σουτ του Κωνσταντέλια έπειτα από ωραίο πάρσιμο της μπάλας, αλλά το δεξί δοκάρι του Χριστογεώργου του στέρησε το 1-0. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
24' Σκληρό φάουλ του Μαρινάκη στον Μουργκ για να σταματήσει αντεπίθεση. Κίτρινη στον παίκτη του ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
27' Μακρινό-άστοχο σουτ του Γιούνγκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
29' Σουτ του Κωνσταντέλια, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
30' Απειλεί ο ΟΦΗ, με τον Κόλεϊ να σταματάει τον Σενγκέλια πριν βρεθεί φάτσα με τον Κοτάρσκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
32' Σέντρα του Κωνσταντέλια απ' τ' αριστερά, κεφαλιά του Κόλεϊ, δίχως καλή ισορροπία και δύναμη, με τον Χριστογεώργο να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35

35' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-0!

Ο Ντεσπόντοφ με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Χριστογεώργου. Γκολάρα! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Γιουνγκ βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σουτ του κατέληξε πάνω στον Κόλεϊ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Κίτρινη στον Μπαΐνοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Διακοπή καθώς ο Αποστολάκης ζαλίστηκε, έχοντας φάει την μπάλα στο κεφάλι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Επιστροφή στη δράση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
40' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Γκόμες βρέθηκε σε θέση βόλης και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
41' Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Έπειτα από υπομονή που έδειξαν οι γηπεδούχοι, η μπάλα έφτασε στον Σβαμπ που αστόχησε με δυνατό σουτ από καλή θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
45'+1' Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Άστοχο σουτ του Σβαμπ από εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50

Ημίχρονο στο ματς: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 1-0!

Το πανέμορφο γκολ του Ντεσπόντοφ με ωραία εκτέλεση φάουλ χωρίχει τις δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος

22:06
48' Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ σούταρε σχεδόν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Χριστογεώργος μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06

49' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-0!

Ο Ότο συνέκλινε, έκανε κάθετη και έβγαλε τον Τισουντάλι φάτσα με τον αντίπαλο γκολκίπερ, τον οποίο εκτέλεσε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
Γίνεται έλεγχος για πιθανό οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
Δεν μετράει. Παραμένει το 1-0. Εντελώς οριακή φάση, ουσιαστικά είναι για λίγο το γόνατο του Μαροκινού εκτεθειμένο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
Τριπλή αλλαγή θα κάνει ο Ράσταβατς σε λίγο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
58' Κίτρινη στον Ότο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
63' Τριπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Γκονθάλεθ, Μπάκιτς και Ριέρα μέσα, Μαρινάκης, Μπαΐνοβιτς και Αποστολάκης έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
65' Απειλεί ο ΟΦΗ. Εκτέλεση κόρνερ του Μπάκιτς από τα δεξιά, γυριστό σουτ του ξεχασμένου Φούντα και η μπάλα άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
67' Τάισον και Τόμας μέσα, Κωνσταντέλιας και Τισουντάλι εκτός για τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:29
Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
72' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Γέμισμα του Μπάκιτς, ο Γιουνγκ αστόχησε απελπιστικά από πολύ καλή θέση και ενώ τον είχε χάσει η αντίπαλη άμυνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
73' Τριπλή απειλή από τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Τάισον, έδιωξε ο Χριστογεώργος, έπειτα δεν μπόρεσε ο Γκόμες και στο τέλος ο Καραχάλιος έβαλε την κόντρα στον Οζντόεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
74' Σαλσίδο αντί Μπαΐνοβιτς για τον ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
76' Αλλαγές και για τον ΠΑΟΚ: Καμαρά και Ζίβκοβιτς μέσα, Σβαμπ και Ντεσπόντοφ έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34

77' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-1!

Ο Σαλσίδο έκανε τρομερή κίνηση απ' τα δεξιά και βρήκε τον Φούντα που εκτέλεσε από κοντά και ο Κοτάρσκι δεν μπόρεσε να διώξει. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:36
77' Κίτρινη στον Γκόμες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37

79' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-2!

Ασταθής απόκρουση του Κοτάρσκι από φάουλ του Σενγκέλια και ο Σαλσέδο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
81' Μπάμπα αντί Ότο για τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
86' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Τάισον σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Χριστογεώργου, αλλά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
88' Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο για φάουλ στον Τόμας. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
88' Κίτρινη στον Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:51
90'+3' Κεφαλιά του Λόβρεν, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:53
90'+5' Φάουλ του Οζντόεφ, έδιωξε ο Χριστογεώργος. by Αποστόλης Λιβάνιος