Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:42
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι, καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr. Παρέα θα παρακολουθήσουμε την πολύ σημαντική αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό από το «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» του Ηρακλείου, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:44
H σέντρα του ματς είναι προγραμματισμένη για τις 18:00. H τηλεοπτική μετάδοση θα γίνει από το Cosmote Sport 2, ενώ φυσικά θα υπάρχει και ραδιοφωνική κάλυψη του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μάνου Σουργιά και Διονύση Δεσύλλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
Διαφορετική ψυχολογία και για τις δυο ομάδες. Ο γηπεδούχος ΟΦΗ προέρχεται από το μεγάλο «διπλό» επί του Πανσερραϊκού με σκορ 3-2 και βρίσκεταο στην 6η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς. Στην αντίπερα όχθη για τον Παναθηναϊκό, τα πράγματα τόσο σε αγωνιστικό όσο και σε ψυχολογικό επίπεδο δεν είναι καλά. Οι «πράσινοι» βιώνουν την ξαφνική απώλεια του Τζορτζ Μπάλντοκ ο οποίος έφυγε από τη ζωή το βράδυ της 9ης Οκτωβρίου. Μια απώλεια που σόκαρε τόσο τους ανθρώπους του «τριφυλλιού», όσο και ολόκληρο το ποδόσφαιρο και για τον λόγο αυτό η νίκη θα έχει ιδιαίτερο χαρακτήρα απόψε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:50
Στους 9 βαθμούς και την 8η θέση οι «πράσινοι» που ταξίδεψαν χωρίς Μαξ και Ιωαννίδη στην Κρήτη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
Θυμίζουμε ότι ο ΟΦΗ πλέον καθοδηγείται από τον Μίλαν Ράσταβατς, ο οποίος θέλει να κάνει ιδανικό ντεμπούτο στον κρητικό πάγκο. Ο Σέρβος τεχνικός την 1η αγωνιστική είχε νικήσει τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ 1-0 ως προπονητής του Asteras AKTOR by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε και τις ενδεκάδες των δυο ομάδων ξεκινώντας από αυτή των γηπεδούχων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
(Μίλαν Ράσταβατς): Χριστογεώργος-Γκονζάλες, Χατζηθεοδωρίδης, Χριστόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μπαΐνοβιτς-Καραχάλιος, Φούντας, Νους, Σενγκέλια-Γιούνγκ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:54
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Ναούμοφ, Μαρινάκη, Ριέρα, Σαλσέδο, Σίλβα, Αποστολάκη, Κουτεντάκη, Μπάκιτς, Αμπάντα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:55
Πάμε και στους φιλοξενούμενους οι οποίοι έχουν και την απώλεια της τελευταίας στιγμής του Άντραζ Σπόραρ. Παναθηναϊκός (Αλόνσο): Ντραγκόφσκι - Κώτσιρας, Ίνγκασον, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς - Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας - Τετέ, Τζούριτσιτς, Γερεμέγεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:55
Στον πάγκο οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Ουναΐ, Ζέκα, Μαντσίνι, Μαξίμοβιτς, Πελίστρι, Νίκας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Oι παίκτες του Παναθηναϊκού με τον αριθμό "32" στις εμφανίσεις τους κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης. Εικόνα live 28801479/63853.png by Γιώργος Ζαχαρίου
18:00
Οι παίκτες των ομάδων έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. Λαμπρόπουλος και Μπακασέτας οι δυο αρχηγοί. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
Τώρα οι παίκτες του Παναθηναϊκού ανοίγουν τη φανέλα του Τζορτζ Μπάλντοκ κατά τη διάρκεια της ομαδικής φωτογραφίας. Φυσικά και οι δυο ομάδες με μαύρα περιβραχιόνια. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
Μόλις ολοκληρώθηκε και η ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου, Τζορτζ Μπάλντοκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
Θυμίζουμε και τους διαιτητές. Διαιτητής: Τζήλος Βοηθοί: Τσολακίδης, Οικονόμου 4ος: Τσετσίλας VAR - AVAR: Βεργέτης, Τριανταφύλλου by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
Στη σέντρα ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
1' Ξεκίνησε το ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
2' Πρώτη τελική του ματς με τον Νους να κάνει από τα αριστερά τη σέντρα και τον Γιουνγκ να στέλνει την μπάλα άουτ με το κεφάλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
To βίντεο της ΠΑΕ Παναθηναϊκός στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
6' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός με εκπληκτικό σουτ του Τετέ! 0-1 ο Βραζιλιάνος που μετά από κλέψιμο πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, δεν σημάδεψε καν, γύρισε και αριστερό συρτό σουτ άνοιξε το σκορ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:10
Όλοι οι παίκτες του Παναθηναϊκού ξανά με τη φανέλα του Τζορτζ Μπάλντοκ, πανηγύρισαν, όσο μπορούσαν το γκολ του Τετέ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
Να λοιπόν που η ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο στην πρώτη φορά που πλησίασε την περιοχή του ΟΦΗ βρίσκει γκολ, πολύ σημαντικό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
9' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Γκονσάλες έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντραγκόφσκι απομάκρυνε με τη γροθιά του, ο Χατζηθεοδωρίδης πήρε το ριμπάουντ, αλλά το πλασέ του έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Oι γηπεδούχοι πιέζουν ψηλά και προσπαθούν να κλέψουν κάθε πάσα που επιχειρούν οι παίκτες του Αλόνσο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:16
18:18
Το γκολ του Παναθηναϊκού στο έκτο λεπτό και ο φόρος τιμής στον Μπάλντοκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:19
Ο Παναθηναϊκός μπορεί να μην επιτείθεται πολύ ορθολογικά στις περισσότερες των περιπτώσεων, ωστόσο είναι επικίνδυνος με τον τρόπο που επιχειρεί το τρανζίσιον. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:23
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ από ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος που πήγε να κάνει ο Ντραγκόφσκι! Ο Πολωνός τερματοφύλακας πήρε την πάσα, δέχθηκε πρέσινγκ από τον Γιούνγκ, που παραλίγο να κλέψει με τη βοήθεια του Φούντα. Μπλόκαρε τελευταία στιγμή ο Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:24
Η ευκαιρία του Χατζηθεοδωρίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:25
21' Απειλεί ο Παναθηναϊκός με τον Τετέ να πατά περιοχή και να σουτάρει, η μπάλα κόντραρε με τους πράσινους να ζητούν κάποια παράβαση. Πρώτα ο Λαμπρόπουλος και μετά ο Χατζηθοδωρίδης, έβαλαν στοπ στον Βραζιλιάνο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:27
23' Τεράστια στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Οι πράσινοι βγήκαν άψογα στην κόντρα με τον Μπακασέτα να πατά περιοχή από τα δεξιά και να γυρίζει με δύναμη. Η άμυνα του ΟΦΗ έδιωξε και ο Γερεμέγεφ κάνει φάουλ στον Χριστογεώργο στη συνέχεια. Δέχθηκε και κίτρινη κάρτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:28
25' Φάουλ από τα δεξιά για τον ΟΦΗ, ευκαιρία να γεμίσει η περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:28
18:29
Η μπάλα πέρασε μετά από παρέμβαση του Τζούριτσιτς και κατέληξε στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:31
28' Κίτρινη κάρτα στον Ντιέγκο Αλόνσο από τον Τζήλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:33
Έχει γίνει ροντέο το ματς, με την μπάλα να πηγαίνει, πάνω-κάτω. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:35
Έχουμε ξεπεράσει το πρώτο ημίωρο. Μπροστά από το έκτο λεπτό ο Παναθηναϊκός με το γκολ του Τετέ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
33' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
Η ευκαιρία νωρίτερα με τον Γερεμέγεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
35' Τελική για τον Παναθηναϊκό με τον Μπακασέτα να κάνει ένα μακρινό σουτ, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
Και το παρ' ολίγον... δώρο του Ντραγκόφσκι στον ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:41
37' Απειλεί ο ΟΦΗ! Ο Χατηθεοδωρίδης από τα αριστερά έκανε τη σέντρα στην περιοχή ο Γιουνγκ στην κεφαλιά, μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:43
40' Προσπάθεια του Τζούριτσιτς να απειλήσει την εστία του ΟΦΗ, έκανε το γύρισμα, όμως ο Τετέ δεν ακολούθησε και η μπάλα κύλισε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
41' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Νους έκλεψε την μπάλα, την πάσαρε αμέσως στον Γιούνγκ που πέρασε τον Τσέριν, εξαπέλυσε το σουτ και τράνταξε το οριζόντιο του Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
44' Εντυπωσιακή προσπάθεια του Νους που επιχείρησε με ένα γυριστό να σκοράρει. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
Τελική ευθεία για το ημίχρονο... by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
45'+1' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ που ξεδιπλώθηκε όμορφα! Ο Γκονσάλες τη σέντρα, το τακουνάκι του Γιουνγκ, μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές για κάποια ομάδα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
49' Τελική για τον ΟΦΗ με τον Χατζηθεοδωρίδη να κάνει την κίνηση και να πιάνει ένα σουτ από τη γωνία της περιοχής, αλλά ήταν πολύ άστοχο και έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
Ο Φούντας είναι και πάλι στο έδαφος. Δεύτερη φορά σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
Εκρηκτική εκκίνηση στο δεύτερο μέρος με δυνατές μονομαχίες εκατέρωθεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
52' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
Δεν έχει παιχτεί πολύ ματς στο δεύτερο μέρος. Αρκετές φορές έχει σταματήσει το παιχνίδι ο Τζήλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
55' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Σενγκέλια να παίρνει μέτρα και να σουτάρει εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
56' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Γκονσάλες να κάνει ένα τρομερό μακρινό σουτ, ο Ντραγκόφσκι έδιωξε και οι παίκτες του Παναθηναϊκού απομάκρυναν πριν η μπάλα φύγει κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
Ανώτερος ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:19
57' Φάουλ από τα αριστερά για τον ΟΦΗ σαν... κοντινό κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:19
Πέρασε η φάση για την άμυνα του Παναθηναϊκού με ένα σουτ του Γκονσάλες που δεν είχε τύχη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
60' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
61' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πελίστρι θα περάσει στο ματς, αντί του Τζούριτσιτς που δεν φάνηκε ιδιαίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Αράο έπιασε την κεφαλιά πριν ο Χριστογεώργος μπλοκάρει, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
63' Τελική για τον Παναθηναϊκό με τον Μπακασέτα να οπλίζει εκτός περιοχής και να σουτάρει, αλλά ο Χριστογεώργος μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:27
65' Κίτρινη στον Μλαντένοβιτς για φράγμα στον Σενγκέλια. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
66' Φάουλ από τα δεξιά για τον ΟΦΗ, ο Σενγκέλια εκτέλεσε στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:29
67' Κίτρινη κάρτα στον Γκονσάλες για σκληρό φάουλ στον Πελίστρι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:29
68' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Μπάκιτς αντί του Μπαΐνοβιτς και ο Ριέρα αντί του Φούντα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
Έχει πάρει μέτρα ο Παναθηναϊκός και φτάνει με μεγαλύτερη ευκολία στην περιοχή του ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
72' Κόρνερ για τον Παναθηναίκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Τετέ να παίζει με πάσα και να την παίρνει ξανά από τον Μπακασέτα, ο Βραζιλιάνος επιχείρησε μια επικίνδυνη σέντρα-σουτ την οποία απέκρουσε ο Χριστογεώργος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:36
74' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ακόμη ένα από τα δεξιά, by Γιώργος Ζαχαρίου
19:37
Ο Πελίστρι την στέλνει άουτ την μπάλα βάζοντας μια προβολή, η φάση περνά αναίμακτα για την άμυνα του ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
Μικρή κοκορομαχία Κώτσιρα και Νους, ο Τζήλος σπεύδει να... σβήσει τη φλόγα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:40
78' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Σαλσίδο αντί Γιούνγκ και Αμπάντα αντί Χατζηθεοδωρίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:41
79' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Νίκας αντί Γερεμέγεφ, Μαξίμοβιτς αντί Αράο και Ουναΐ αντί Μπακασέτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:42
Ο Νίκας παίζει σε ρόλο σέντερ φορ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
83' Κίτρινη κάρτα στον Γέντβαϊ για μαρκάρισμα στον Νους. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:47
85' Κίτρινη κάρτα στον Σενγκέλια για μαρκάρισμα στον Ίνγκασον. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:50
89' Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μαντσίνι αντί του Τετέ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
90' Και για τον ΟΦΗ ο Καραχάλιος εκτός με τον Αποστολάκη στο παιχνίδι. by Γιώργος Ζαχαρίου