Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 1η αγωνιστική της League Phase του Conference League.

21:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Μπόρατς με τον Παναθηναϊκό, για την 1η αγωνιστική της League Phase του Conference League, στο «Γκράντσκι Στάντιον». by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
Τετέ και Αζεντίν Ουναΐ θα είναι στον πάγκο του Παναθηναϊκού... Εικόνα live 28801292/70448.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
Ενώ το βασικό σχήμα των γηπεδούχων απαρτίζουν οι Σισκόβσκι, Κβρζιτς, Μέγερς, Καρολίνα, Ερέρα, Όγκρινετς, Σκόρουπ, Κουλάσιν, Σάβιτς, Σρέτκοβιτς και Ντεσπότοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
Περίπου 400 οπαδούς θα έχουν στο πλευρό τους οι «πράσινοι»! Εικόνα live 28801292/35632.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Λίλο, Μαξ, Ιωαννίδης, Ουναΐ, Τετέ, Μαντσίνι, Γεντβάι, Γερεμέγεφ, Μπρέγκου, Μπάλντοκ και Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
Στον πάγκο της Μπόρατς θα καθίσουν οι Μανοϊλοβιτς, Πέιοβιτς, Νικόλοφ, Ντάτκοβιτς, Πίλερ, Ρέλια, Ντάιτς, Σούμπιτς, Κβρζιτς, Τσάβιτς, Βράνιες και Μάρτσετιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
Βγαλμένη από... άλλη εποχή η Μπάνια Λούκα, με το γήπεδο να μην αποτελεί εξαίρεση! Εικόνα live 28801292/58763.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «πράσινοι» θα είναι για μια ακόμα φορά πλήρεις, με εξαίρεση τον Βαγιαννίδη που έμεινε εκτός αποστολής. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
Από την άλλη πλευρά, οι πρωταθλητές Βοσνίας δεν υπολογίζουν στον αρχηγό Βούκοβιτς και τον τραυματία Γκράχοβατς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Έλτσιν Μασίγεφ από το Aζερμπαϊτζάν, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Μπενουά Μιγιό από την Γαλλία. Εικόνα live 28801292/66689.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
Δεν είναι γεμάτο το «Γκράντσκι Στάντιον», παρά τις περί του αντιθέτου προβλέψεις! Εικόνα live 28801292/31297.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
Οι 22 ποδοσφαιριστές κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
Ενώ οι φίλοι του Παναθηναϊκού είναι αυτοί που ακούγονται περισσότερο, αυτή την ώρα τουλάχιστον! by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, από την ατομική ενέργεια του Πελίστρι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
5' Εκτέλεση του Μπακασέτα από δεξιά, προσπάθησε για το γυριστό ο Μαξίμοβιτς, ενώ ακολουθεί επιθετικό φάουλ του Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
6' Σέντρα σουτ του Σρέτσκοβιτς, από την αριστερή πλευρά, μπλοκάρει εύκολα ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
9' Προσπάθεια της Μπόρατς, που πατάει περιοχή, με τον Όγκρινετς να σουτάρει την μπάλα να κοντράρει και τον Σάβιτς να κάνει επιθετικό φάουλ στον Ίνγκασον. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
11' Γκολ! 0-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπακασέτα να γίνεται αποδέκτης της ασίστ του Μλαντένοβιτς, μετά το ωραίο άνοιγμα του Τζούριτσιτς στα αριστερά και να ανοίγει από νωρίς το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
12' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 του Παναθηναϊκού, με τον Σπόραρ να αστοχεί στο τετ α τετ με τον Σισκόβσκι, σουτάροντας πάνω του! by Σπύρος Σιαμπλής
22:16
Μπαίνουν στο γήπεδο αυτή την ώρα και οι υπόλοιποι οπαδοί του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
18' Βαθιά μπαλιά του Κώτσιρα για τον Πελίστρι, από τα δεξιά, είναι δυνατή και περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
19' Μακρινό σουτ του Σάβιτς, είναι αδύναμο, μπλοκάρει εύκολα ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
21' Πρώτη καλή στιγμή για την Μπόρατς, με το σουτ του Κουλάσιν από θέση μέσα δεξιά να περνάει ωστόσο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους και είναι καλή η εικόνα του Παναθηναϊκού, που έχει υπομονή στην κυκλοφορία της μπάλας και προσπαθεί να αναπτυχθεί με πάσες, παίζοντας και από τα δύο άκρα του! Ενώ έχει δεχτεί μόνο μια φάση στα μετόπισθεν κλείνοντας καλά τους χώρους... Σημαντικό εφόδιο το «γρήγορο» 1-0 για την συνέχεια, πολύ καλή η έως τώρα εμφάνιση του Μπακασέτα με γκολ και γενικότερα ενεργή παρουσία. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
24' Μακρινό σουτ του Σκόρουπ, στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
26' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντεσπότοβιτς, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
28' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από την αριστερή πλευρά, καταλήγει σε μακρινό, άστοχο, σουτ του Καρολίνα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
Η Μπόρατς έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, δεν απειλεί με συνδυαστικό ποδόσφαιρο, αλλά καταγράφει πολλές προσπάθειες με σουτ, έστω και εκτός εστίας. Πρέπει να πιέσει περισσότερο ο Παναθηναϊκός για να πάρει την κατοχή... by Σπύρος Σιαμπλής
22:33
32' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με καλές προϋποθέσεις, σταματάει με το επιθετικό φάουλ του Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
Ξεκίνησε η βροχή στην Μπάνια Λούκα, με τον κόσμο του «τριφυλλιού» να τραγουδάει εν χορώ! Εικόνα live 28801292/85950.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
36' Κεφαλιά του Σρέτσκοβιτς, μέσα από την περιοχή, είναι αδύναμη και περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:39
39' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την ατομική ενέργεια του Τσέριν, που κόβει για τον Μπακασέτα από τα αριστερά, εκείνος γυρίζει την μπάλα στην περιοχή, αλλά ο Σκόρουπ του βάζει την κόντρα και διώχνει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
42' Κόρνερ υπέρ του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
43' Φάση διαρκείας και ευκαιρίες για το 0-2 για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μαξίμοβιτς σε πρώτο χρόνο να βρίσκει στο χέρι του Βούκσεβιτς, να ακολουθούν διαδοχικές προσπάθειες των Πελίστρι, Μαξίμοβιτς και Μπακασέτα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
Διακοπή στο ματς, εξετάζεται η φάση για το χέρι που είπαμε προηγουμένως... by Σπύρος Σιαμπλής
22:44
Δεν υπάρχει πέναλτι σύμφωνα με το VAR, συνεχίζεται το ματς! by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:47
45'+1' Ληξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται της Μπόρατς με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπακασέτα στο 11'.. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά και κατάφερε για πρώτη φορά φέτος να πάει στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ, έχοντας μια ακόμα χαμέλη ευκαιρία και ένα σχετικά καλό κλείσμο του 45λεπτου! Παράλληλα, κράτησε εκτός της εστίας του την Μπόρατς, που φάνηκε απειλητική μόνο με κάποια μακρινά σουτ, σρτο διάσδτημα που ανέβασε την απόδοσή της. Δίκαιο το αποτέλεσμα... by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
23:01
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Μπόρατς στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:03
47' Κίτρινη κάρτα στον Σκόρουπ, για φάουλ στον Μπακασέτα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:04
48' Επικίνδυνο γύρισμα του Πελίστρι, από την δεξιά πλευρά, μπλοκάρει ο Σισκόβσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:06
50' Γκολ! 1-1 η Μπόρατς, από «στημένη» μπάλα και την εκτέλεση φάουλ του Ερέρα, με την δυνατή κεφαλιά του Ντεσπότοβιτς, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ντραγκόφσκι... by Σπύρος Σιαμπλής
23:09
52' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Ερέρα, από θέση μέσα αριστερά, αλλά ο Ντραγκόφσκι διώχνει με υπερένταση σε κορνερ, ενώ τραυματίζεται κιόλας! by Σπύρος Σιαμπλής
23:10
53' Διώχνει ο Σπόραρ σε κόρνερ, στην απέναντι πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
23:10
53' Τρίτο διαδοχικό κόρνερ για την Μπόρατς, περνάει και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:11
Πολύ κακή εκκίνηση του Παναθηναϊκού στην επανάληψη, δέχτηκε ένα γκολ με την άμυνά του «καθηλωμένη», με την Μπόρατς να παίζει... λυσσασμένα, έχοντας και το μομέντουμ! by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
55' Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα, για φάουλ στον Πελίστρι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:13
56' Απευθείας εκτέλεση του Μπακασέτα, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
60' Κόρνερ για τους Βόσνιους, από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει την μπάλα ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:18
62' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Σπόραρ να σουτάρει αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή, μετά από ωραία συνεργασία των Μπακασέτα-Τζούριτσιτς, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
23:19
63' Γύρισμα του Μπακασέτα από τα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Σισκόβσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:20
64' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ, για μαρκάρισμα πάνω στον Κουλάσιν. by Σπύρος Σιαμπλής
23:21
65' Πελίστρι και Τσέριν εκτός, Ουναΐ και Τετέ τους αντικαθιστούν. by Σπύρος Σιαμπλής
23:23
67' Διπλή αλλαγή και η Μπόρατς. Σκόρουπ-Νικόλοφ και Βούκτσεβιτς-Κβρζιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
69' Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
70' Πάσα του Ουναΐ στον χώρο για τον Ιωαννίδη, βγαίνει γρήγορα και μπλοκάρει ο Σισκόβσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:28
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό για το 1-2, με το δυνατό σουτ του Τετέ, αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι! με κεφαλιά by Σπύρος Σιαμπλής
23:28
73' Κίτρινη κάρτα στον Μαξίμοβιτς, για φάουλ στον Κουλάσιν. by Σπύρος Σιαμπλής
23:29
Έχει ανέβει ο Παναθηναϊκός μετά το 60', πιέζει ασφυκτικά την Μπόρατς, φτιάχνει φάσεις αλλά δεν μπορεί να πετύχει το 1-2! by Σπύρος Σιαμπλής
23:31
75' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνάει δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:34
77' Σρέτσκοβιτς έξω, Χρέλια στην θέση του. by Σπύρος Σιαμπλής
23:35
78' Αράο-Μαντσίνι αντί Μαξίμοβιτς και Μπακασέτα αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:37
80' Νέο κόρνερ υπέρ των φιλοξενούμενων, από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
23:38
82' Εκτέλεση του Μαντσίνι, στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνεται η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:39
82' Κίτρινη κάρτα στον Κουλάσιν, για αντιαθλητικό μαρκάρισμα πάνω στον Μλαντένοβιτς, αντί για... κόκκινη. by Σπύρος Σιαμπλής
23:41
85' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την ατομική ενέργεια του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά και το σουτ του από διαγώνια θέση, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:43
86' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μαντσίνι, ο Ίνγκασον προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, αλλά κάνει επιθετικό φάουλ στον Σισκόβσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:43
86' Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
23:45
88' Τσάβιτς αντί Σάβιτς και Μάρτσετιτς αντί Ντεσπότοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
23:48
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
23:49
90'+1' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
23:50
90'+1' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ουναΐ να σεντράρει από αριστερά και τον Ιωαννίδη να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ, με κεφαλιά! by Σπύρος Σιαμπλής
23:51
90'+5' Ληξη του αγώνα, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής