Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα της League Phase του Europa League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Γαλατασαράι στην Κωνσταντινούπολη, για την πρεμιέρα της League Phase του Europa League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στο επιβλητικό «Αλί Σάμι Γεν»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Πρεμιέρα στη League Phase του Europa League για τις δύο ομάδες, με αμφότερες να έχουν ξεκινήσει, ως πρωταθλήτριες, τα φετινά ευρωπαϊκά τους ταξίδια από τα προκριματικά του Champions League. Ο ΠΑΟΚ απέκλεισε την Μπάνια Λούκα από τη Βοσνία, αλλά αποκλείστηκε από τη σουηδική Μάλμε και στη συνέχεια ξεπέρασε με άνεση το εμπόδιο της ιρλανδικής Σάμροκ Ρόβερς, ενώ η Γαλατά αποκλείστηκε με δύο ήττες (3-2 και 0-1) από την ελβετική, Γιουνγκ Μπόις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Οι ενδεκάδες: Γαλατασαράι (Μπουρούκ, 4-2-3-1): Γκιουβέντς - Αϊχάν, Σάντσες, Μπαρνακτσί, Τζέικομπς - Τορέιρα, Σάρα - Γιλμάζ, Μέρτενς, Ακγκούν – Οσιμέν ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Όττο, Κεντζιόρα, Κόλεϊ, Μπάμπα - Καμαρά, Οζντόεφ - Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον - Τσάλοφ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Μοναστιρλής, Μπαλωμένος, Μιχαηλίδης, Μπακαγιόκο, Σβαμπ, Σάστρε, Θυμιάνης, Τισουντάλι, Σορετίρε και Ντεσπόντοφ, με τους τραυματίες Μπράντον και Τσιφτσή να μένουν εκτός αποστολής. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
Αναπληρωματικοί για τη Γαλατασαράι οι Μπατουχάν, Ορντού, Ντεμιρμπάι, Ικάρντι, Κουτλού, Γιελέρτ, Νέλσον, Ντεμίρ, Μπατσουαγί, Λους, Ακμάν, Μπαλτάτσι. Εκτός αποστολής ο βασικός αλλά τιμωρημένος τερματοφύλακάς της, Μουσλέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Διαιτητής του αγώνα ο 41χρονος Ισπανός, Αλεχάντρο Ερνάντεζ, με βοηθούς τους Χοσέ Ναράνχο, Ντιέγκο Σάντσεθ Ρόχο, τέταρτο τον Χοσέ Λουίς Μουνουέρα, ενώ VAR είναι οι Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε και Γκιγιέρμο Κουάδρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Ο ΠΑΟΚ έρχεται από την άνετη εκτός έδρας νίκη του με 4-1 επί του Βόλου, ενώ είχε προηγηθεί το ισόπαλο 0-0 στο ντέρμπι του με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Από την άλλη, η Γαλατά έρχεται στο αποψινό παιχνίδι με την ψυχολογία της στα ύψη, αφού το περασμένο Σάββατο νίκησε με 3-1 στην έδρα της μεγάλης της αντιπάλου, Φενέρμπαχτσε, κάνοντας το 6/6 στο ξεκίνημα του τουρκικού πρωταθλήματος. Πέρσι στέφθηκε πρωταθλήτρια κυριαρχώντας και μαζεύοντας 102 βαθμούς! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Η Γαλατασαράι έχει ανακοινώσει sold out στο χωρητικότητας 53.000 θεατών γήπεδό της! Ο ΠΑΟΚ έχει μαζί του περίπου 2.500 οπαδούς του, οι οποίοι έκαναν με πούλμαν το ταξίδι τους από τη Θεσσαλονίκη! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει για πρώτη φορά στην ιστορία του τη Γαλατά, με την τουρκική ομάδα να έχει 5 νίκες και 1 ήττα στις προηγούμενες συναντήσεις της ελληνικές ομάδες. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έχει πανηγυρίσει προκρίσεις και στις δύο προηγούμενες συναντήσεις του με Τούρκους, το 2010 κόντρα στη Φενέρ και το 2020 κόντρα στη Μπεσίκτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
Πλάνα από την προθέρμανση των δύο ομάδων: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Θυμηθείτε πώς η Γαλατά αποκλείστηκε από το Champions League, μετά την εντός έδρας ήττα της από τη Γιουνγκ Μπόις: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων, όπως δόθηκαν από την UEFA: Εικόνα live 28801174/54112.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
1' Ευκαιρία για τη Γαλατά στα 20 δευτερόλεπτα, κεφαλιά του Οσιμέν από πολύ πλεονεκτική θέση, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
Δείχνουν από τις πρώτες στιγμές την πρόθεσή τους να μπουν πολύ δυνατά στο ματς οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
3' Απάντησε με πίεση ψηλά ο ΠΑΟΚ, πολύ γρήγορος ρυθμός στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
4' Πρώτο κόρνερ της βραδιάς, για τους γηπεδούχους, υπό την εκκωφαντική ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι οπαδοί της Γαλατά! Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Δυναμικό «παρών» από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
6' Υπέροχη αλλαγή παιχνιδιού με βαθιά μπαλιά από τον Κωνσταντέλια, δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ και να μπει στη μεγάλη περιοχή ο Ζίβκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
6' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ιδανική και γρήγορη ανάπτυξη από Ότο, Ζϊβκοβιτς και Οντζόεφ, ο Κωνσταντέλιας σούταρε ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
7' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, άψογη κάθετη πάσα του Μπάμπα στον Κωνσταντέλια, εκείνος όμως καθυστέρησε, βγάζοντας τελικά την πάσα στον Ζίβκοβιτς, ο οποίος σούταρε από πλάγια θέση πάνω στον τερματοφύλακα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
Στη συνέχεια ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ, αλλά από το ριπλέι φάνηκε πως ο Κωνσταντέλιας βρισκόταν πίσω από το κέντρο την ώρα που έκανε την πάσα ο Μπάμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
Πολύ καλό ξεκίνημα στο ματς για τον ΠΑΟΚ, έχει απειλήσει δις την εστία των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
10' Ευκαιρία για τη Γαλατά, μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδράνεια στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Αϊχάν σούταρε με δύναμη από δύσκολη γωνία, απέκρουσε ο Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
12' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία της Γαλατά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, Οζντόεφ και Ζϊβκοβιτς δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
15' Τρομερό τάκλιν του Κόλεϊ στον Οσιμέν, τον πρόλαβε πριν εκτελέσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
Η ευκαιρία του Ζίβκοβιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
21' Ένα μακρινό σουτ του Τζέικομπς, δεν απειλήθηκε ο Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
23' Εκτός φάσης τράβηγμα του Οσιμέν στον Ότο, δεν δόθηκε κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
25' Υπέροχη αλλαγή παιχνιδιού του Τσάλοφ για τον Ζίβκοβιτς, εκείνος πάσαρε στον Καμαρά, αλλά ο αφρικανός μέσος σούταρε από μακριά πάνω στον Γκιουβέντς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
Φώναξαν για πέναλτι του Ότο στον Μέρτενς οι Τούρκοι, τον βρήκε με το χέρι του στο πρόσωπο, δεν δόθηκε κάτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
27' Ευκαιρία για τη Γαλατά, ο Κοτάρσκι απέκρουσε δύσκολα μια μακρινή βολίδα του Σάρα. Νωρίτερα, μετά από λάθος του Ότο, ο Κροάτης γκολκίπερ απέκρουσε προσπάθεια του Οσιμέν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
28' Νέο μακρινό σουτ του Σάρα, αυτή τη φορά ωηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
Το τρομερό τάκλιν του Κόλεϊ στον Οσιμέν: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
28' Κίτρινη κάρτα στον Οζντόεφ για διαμαρτυρία, κιτρινίστηκε και ο Λουτσέσκου για τον ίδιο λόγο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
Δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα και αμύνεται εδώ και ώρα στο δικό του μισό του γηπέδου ο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
33' Ο κυρίαρχος στον αέρα, Κόλεϊ, απομάκρυνε μία ακόμα σέντρα της Γαλατά, ο Σάρα σούταρε ψηλά άουτ από μακριά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Το μεγάλο λάθος του Ότο και οι σπουδαίες επεμβάσεις του Κοτάρσκι: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Μέχρι στιγμής, η άμυνα του ΠΑΟΚ και ο Κοτάρσκι τα έχουν πάει εξαιρετικά, απορροφώντας με επιτυχία τη μεγάλη πίεση που ασκεί η Γαλατά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
40' Μία ακόμα επέμβαση του Κόλεϊ, αυτή τη φορά απομάκρυνε μια απειλητική σέντρα του Μέρτενς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
41' Γρήγορη αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, ξανά ο Κωνσταντέλιας βγήκε στην πλάτη της άμυνας, αλλά άργησε να κάνει την τελική πάσα. Μετά το τέλος της φάσης, δόθηκε οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
42' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλατά, υπέροχη πάσα του Αϊχάν στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Ακγκούν πλάσαρε στην κίνηση, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
44' Νέα ευκαιρία για τη Γαλατά, ο Μπαρντακσί έκανε τη σέντρα και ο Οσιμέν νίκησε Κόλεϊ και Μπάμπα στον αέρα, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα δίπλα από την εστία του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
45'+1' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Κωνσταντέλιας βγήκε τετ-α-τετ με τον Γκιουβέντς, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Γαλατασαράι-ΠΑΟΚ 0-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Η Γαλατά είχε περισσότερη ώρα την κατοχή στα πόδια της, χάνοντας μερικές καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, ενώ ο ΠΑΟΚ έχει σωστή αμυντική λειτουργία, χάνοντας τεράστια ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα με το τετ-α-τετ του Κωνσταντέλια στις καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Η ευκαιρία της Γαλατά με τον Ακγκούν: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
Φωτογραφία από την κερκίδα των οπαδών του ΠΑΟΚ: Εικόνα live 28801174/44949.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
23:00
Η τεράστια χαμένη ευκαιρία του ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:01
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο του «Αλί Σάμι Γεν»! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
Χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
48' Ευκαιρία για τη Γαλατά, ο Γιλμάζ πάτησε στη μεγάλη περιοχή μετά από βαθιά μπαλιά του Μπαρτακσί, ο Μπάμπα τον πίεσε και ο Κοτάρσκι απέκρουσε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
48' ΓΚΟΛ για τη Γαλατασαράι. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Οσιμέν πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του Μπάμπα και να καταλήγει στα δίχτυα του ΠΑΟΚ για το 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
«Φτηνό» γκολ που έδωσε η άμυνα του ΠΑΟΚ, ο οποίος πλέον καλείται να βρει αντίδραση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
Ως αυτογκόλ του Μπάμπα δόθηκε το γκολ για το προβάδισμα της Γαλατά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
52' Ο Ακγκούν βρήκε χώρο και πλάσαρε, πάνω στον Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
56' Κίτρινη κάρτα στον Αϊχάν, για τράβηγμα στον Μπάμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
59' Ο ΠΑΟΚ έχει ξεπεράσει το σοκ του 1-0 και προσπαθεί να βγει μπροστά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
Το αυτογκόλ του Μπάμπα για το 1-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
60' Ο Κωνσταντέλιας πάτησε στη μεγάλη περιοχή, αλλά κόπηκε από τον Αϊχάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
60' Απείλησε η Γαλατά, με τον Ότο να κάνει λάθος και με τον Κοτάρσκι να διώχνει με τις γροθιές προ του Οσιμέν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
62' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κωνσταντέλια να βγαίνει στην αντεπίθεση και να προσπαθεί να βρει τον Τσάλοφ, χωρίς επιτυχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
63' Απάντησε άμεσα η Γαλατά, με τον Κοτάρσκι να αποκρούει ενστικτωδώς μια εξ επαφής προβολή του Οσιμέν! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
64' Σέντρα του Τζέικομπς και καρφωτή κεφαλιά του Γιλμάζ, στην αγκαλιά του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
67' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Πάσα του Ζίβκοβιτς και συρτό γύρισμα του Ότο, ο Γκιουβέντς έδιωξε με το πόδι και ο Κωνσταντέλιας πήρε το... ριμπάουντ, ισοφαρίζοντας από κοντά σε 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
70' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Τισουντάλι στη θέση του Τσάλοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
Η τρομερή επέμβαση του Κοτάρσκι στην προβολή του Οσιμέν: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
73' Ο Τισουντάλι μπήκε στη μεγάλη περιοχή και έκανε το γύρισμα, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκιουνέτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
23:33
76' ΓΚΟΛ για τη Γαλατασαράι. Φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, μετά από σέντρα του Αϊχάν και συνεχόμενες κεφαλιές από Γιλμάζ και Οσιμέν, ο Ακγκούν σούταρε με δύναμη και νίκησε τον Κοτάρσκι για το 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:35
77' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ντεσπόντοφ και Σβαμπ αντικατέστησαν Κωνσταντελια και Οζντόεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
78' Διπλή αλλαγή και για τη Γαλατά, Ικάρντι και Ντεμιρμπάι στις θέσεις των Οσιμέν και Μέρτενς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
79' Σέντρα του Τζέικομπς και κεφαλιά του Ικάρντι, άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
Το γκολ του ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Μπακαγιόκο στη θέση του Καμαρά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
84' Αλλαγή για τη Γαλατά, ο Γέλερ στη θέση του Αϊχάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
Το γκολ του Ακγκούν για το 2-1 της Γαλατά: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
86' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντεσπόντοφ, ο Κόλεϊ έκανε την κίνηση στο δεύτερο δοκάρι και πήρε την κεφαλιά, χωρίς όμως να στέλνει την μπάλα εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
88' Αλλαγές για τη Γαλατά, Γκουτλού και Μπατσουαγί αντικατέστησαν Ακγκούν και Γιλμάζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
90'+2' Μακρινό σουτ του Ότο, απέκρουσε ο Γκιουβέντς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
90'+3' Γύρισμα του Ότο, ο Ζίβκοβιτς δεν πρόλαβε. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
90'+5' ΓΚΟΛ για τη Γαλατασαράι. Ασίστ ο Ντεμιρμπάι και άψογο πλασέ στην κίνηση από τον Ικάρντι, για το 3-1. by Δημήτρης Παπαδήμας