Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Άρης - Ολυμπιακός για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Πρώτο εντός έδρας παιχνίδι με κόσμο για τον Άρη, αφού κόντρα στον Asteras AKTOR ήταν τιμωρημένος. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Οι δύο ομάδες προέρχονται από αρνητικά αποτελέσματα. Ο Άρης έχει δύο σερί αγώνες χωρίς νίκη, έχοντας φέρει ισοπαλία με τον Asteras AKTOR (1-1) και χάσει από τον ΟΦΗ (2-1). Ο Ολυμπιακός από τη μεριά του έκανε... χοντρή γκέλα, μένοντας στο 0-0 εντός έδρας με τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Η παράδοση στα παιχνίδια των δύο ομάδων... 65 ΑΓΩΝΕΣ 19 ΝΙΚΕΣ ΑΡΗΣ 23 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 23 ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΚΟΛ: 66-78 by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Οι έξι από τις δέκα τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων έχουν τελειώσει με σκορ 2-1, όπου οι τρεις νίκες είναι για τον Άρη και οι άλλες τρεις για τον Ολυμπιακό. Στη δεκάδα των αποτελεσμάτων υπάρχουν ακόμη δύο ισοπαλίες με 1-1 και δύο νίκες των ερυθρολεύκων με 4-2 και 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Δύο σερί έχει καταφέρει να δημιουργήσει ο Άρης με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, αφού παρέμεινε για εννέα διαδοχικά ματς αήττητος. Την πρώτη φορά ήταν από το 0-0 της 9ης Φεβρουαρίου 1975, μέχρι και τις 18 Μαρτίου 1984 που ηττήθηκε με 3-2. Σε αυτό το διάστημα είχε 4 νίκες – 5 ισοπαλίες. Το δεύτερο ήταν από τις 3 Ιανουαρίου 1988 που ηττήθηκε 2-1 μέχρι τις 8 Μαΐου 2000 πάλι με ήττα 1-0. Πάλι ο απολογισμός ήταν 4 νίκες – 5 ισοπαλίες. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Από την άλλη πλευρά, ο Ολυμπιακός δημιούργησε το δικό του σερί στην αρχή των αναμετρήσεων, αφού επικράτησε με 3-1 στην πρώτη τους συνάντηση για την Α’ Εθνική και ο Άρης έκανε την παρθενική του νίκη στις 7 Ιανουαρίου 1968. Σε αυτά τα οκτώ ματς που κράτησε το αήττητο του Ολυμπιακού, είχε πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Πάμε τώρα στα του ματς, το οποίο ξεκινάει σε είκοσι λεπτά... by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Ώρα για τις ενδεκάδες. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κούεστα – Μάγιο, Βέλεθ, Μπράμπετς, Φρίντεκ – Σιφουέντες, Μόντσου – Ντιαντί, Γκαρθία, Σίστο – Μορόν. Στον πάγκο για τους «κίτρινους» οι Σίντκλεφ, Σαμόρα, Φετφατζίδης, Σαβέριο, Νταρίντα, Χουάνκαρ, Ζουλ, Μοντόγια, Ροζ. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης - Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα - Έσε, Γκαρθία - Ζέλσον, Τσικίνιο, Βέλντε - Ελ Κααμπί. Στον πάγκο για τους «ερυθρόλευκους» οι Πασχαλάκης, Μπιανκόν, Πιρόλα, Στάμενιτς, Γιάρεμτσουκ, Γουίλιαν, Κοστίνια, Ολιβέιρα, Αποστολόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Διαιτητής: Παϊρέτο (Ιταλία) Βοηθοί: Τσέκομ, Ρόσι (Ιταλία) Τέταρτος: Κατοίκος VAR: Αουρελιάνο (Ιταλία) AVAR: Ζαμπαλάς by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Ο Άκης Μάντζιος δεν θα έχει στη διάθεσή του τόσο τον Φαμπιάνο, ο οποίος δεν ξεπέρασε τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρεί, όσο και τον Σουλεϊμάνοφ, ο οποίος παραμένει τιμωρημένος. Από την άλλη, ο Χουάνκαρ συμπεριλήφθηκε για πρώτη φορά σε αποστολή της ομάδας by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Μασούρας και Ρέτσος κρίθηκαν ανέτοιμοι και έμειναν εκτός αποστολής, όπως επίσης και οι νεαροί Κωστούλας, Μουζακίτης, Μπάκουλας, Παπακανέλλος και Κουτσίδης από πλευράς Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους για λίγο ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Στα αποδυτήρια οι ομάδες, ετοιμάζονται για την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Το παιχνίδι μπορείτε να το ακούσετε ραδιοφωνικά σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου στον αέρα του bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6. Τηλεοπτικά, φυσικά, από το Novasports Prime. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
19:56
Σίγουρα περιμέναμε περισσότερο κόσμο στο Κλεάνθης Βικελίδης. Πρώτο εντός έδρας με ανοιχτές πόρτες άλλωστε, αλλά... by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Στο γήπεδο και ο αρχιδιαιτητής, Στεφάν Λανουά... Εικόνα live 28801108/90600.jpg Εικόνα live 28801108/62551.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Στον αγωνιστικό χώρο τώρα οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Όρκος νίκης από τους Θεσσαλονικείς. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Ένα μικροπρόβλημα στην εστία που βρίσκεται ο Κουέστα έχει φέρει και την καθυστέρηση στη σέντρα του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. Θα γεμίσει στην περιοχή του Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Κακή η εκτέλεση του Τσικίνιο, απομακρύνει τον κίνδυνο η άμυνα του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
3' Γκολ για τον Άρη! Ωραίο build-up των γηπεδούχων, με τον Κουέστα να αλλάζει για τον Μάγιο, αυτός παίζει τον Ντιαντί στην πλάτη του Ορτέγκα, με τον Αφρικανό εξτρέμ να σπάει στον επερχόμενο Μάνου Γκαρθία και αυτός με πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Τζολάκη για το 1-0. Δεν πρόλαβε με το τάκλιν να βγει πάνω στον Γκαρθία ο Ντόη. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Ιδανικό ξεκίνημα για τους Θεσσαλονικείς, χτυπάνε στην πρώτη τους τελική. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
«Μυαλό», έδειξε χαρακτηριστικά ο Ελ Κααμπί που βλέπει τους συμπαίκτες του να πιάνονται στον ύπνο. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Ζητά κίνηση από τους συμπαίκτες του ο Κάρμο, αλλά δεν τη βλέπει... by Γιώργος Τσανάκας
20:12
Άμεσο ποδόσφαιρο χτυπώντας στον χώρο θέλει να παίξει στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ο Άρης, ο Ολυμπιακός πάει σε σετ παιχνίδι αλλά δεν βρίσκει διαδρόμους προσωρινά... by Γιώργος Τσανάκας
20:13
20:13
Πρώτο δεκάλεπτο στο Βικελίδης, ο Άρης προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού χάρη στο γκολ του Μάνου Γκαρθία από το 3'. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
11' Ξεδιπλώνεται ωραία ο Ολυμπιακός, ο Ελ Κααμπί επιλέγει να δοκιμάσει τα πόδια του από μακριά και το σουτ του Μαροκινού κοντράρει στα σώματα. Η φάση ολοκληρώνεται με μια σέντρα του Βέλντε, την οποία μπλοκάρει με άνεση ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
13' Υπέροχη μπαλιά του Έσε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ζέλσον δεν μπορεί να πάρει μπροστά το κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
15' Μπαλιά του Ντόη στο πουθενά... Πρέπει να υπάρξει περισσότερη κίνηση από τους Πειραιώτες, όπως και μεγαλύτερη συγκέντρωση. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Ένιωσε μια ενόχληση ο Ζέλσον, αλλά έκανε νεύμα στον πάγκο πως είναι μια χαρά και συνεχίζει . by Γιώργος Τσανάκας
20:20
20:22
Αρχίζει να κλείνει προς τα μέσα ο Βέλντε, αφήνοντας τη γραμμή ώστε να συμμετάσχει περισσότερο στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Τρομερή μπαλιά του Έσε, ο Ελ Κααμπί δεν μπορεί να σκοράρει από καλή θέση με κεφαλιά, με τον Κουέστα να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
20' Νέα τελική για τους Πειραιώτες, το σουτ του Βέλντε στην αγκαλιά του Κουέστα. Φάουλ στα όρια της περιοχής όμως καθώς ο Μόντσου τον έχει ανατρέψει... by Γιώργος Τσανάκας
20:24
21' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τσικίνιο, η μπάλα ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
Να δούμε αν είναι καλά ο Ζέλσον, γιατί έπιανε το πόδι του νωρίτερα... Πατάει καλά ως τώρα! by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Στα μισά του πρώτου μέρους, ο Άρης συνεχίζει να προηγείται με 1-0 του Ολυμπιακού. Έχουν πάρει τον έλεγχο οι Πειραιώτες, έφτιαξαν δύο καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν και προσπαθούν με υπομονή να φτάσουν σε τελικές προς την εστία του Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Ολιβέιρα και Γουίλιαν δεδομένα θα χρειαστούν σήμερα... Εικόνα live 28801108/29173.jpg Εικόνα live 28801108/76135.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:31
27' Χτύπημα του Βέλεθ στο προσωπο του Τσικίνιο με τον αγκώνα, δεν δίνει τίποτα ο Παϊρέτο. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
29' Σουτ του Ντιαντί, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
30' Άλλο ένα σουτ του Ντιαντί, η μπάλα και πάλι άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
31' Μεγάλη φάση για τον Άρη. Λάθος του Ντόη, ο Μάνου γυρίζει, ο Ορτέγκα διώχνει προσωρινά και ο Μόντσου πιάνει μέσα από την περιοχή το πλασέ στην κίνηση που σταματά πάλι πάνω στον Ορτέγκα. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
32' Κάρτα στον Μάγιο που έκοψε στην αντεπίθεση τον Ροντινέι. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
33' Ο Βέλντε κερδίζει την κατοχή στην περιοχή, με φάουλ λέει ο Ιταλός ρέφερι.... by Γιώργος Τσανάκας
20:38
35' Κάρτα στον Βέλεθ και φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
36' Νέα τρομερή εκτέλεση του Τσικίνιο, πάλι γλύφει το δεξί "Γ" της εστίας η μπάλα... Φοβερά πράγματα! by Γιώργος Τσανάκας
20:40
Παρατηρήσεις του Παϊρέτο στους παίκτες του Άρη να μην καθυστερούν, λέγοντας πως θα κρατήσει έξτρα χρόνο. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
38' Ρολάρει υπέροχα, βρίσκει χώρο και σουτάρει ο Τσικίνιο, η μπάλα κοντράρει και πριν φτάσει στον Ελ Κααμπί ο Μάγιο απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
39' Κάρτα στον Ντόη τώρα. Έκοψε καθαρά τον Μάνου, ο ρέφερι λέει πως τον χτύπησε με τον αγκώνα! by Γιώργος Τσανάκας
20:44
41' Γκολ για τον Άρη! Ωραίο γύρισμα του Μάνου, ο Μορόν ξεχασμένος στην πλάτη της άμυνας σκοράρει με κοντινό τελείωμα για το 2-0... Να δούμε αν θα μετρήσει, φαίνεται να είναι εκτεθειμένος. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Μετράει κανονικά το γκολ, παρότι αρχικά φάνηκε να είναι πιο μπροστά ο Μορόν... Θα δούμε και το ριπλέι με τις γραμμές. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Υπάρχει μια αποβολή στον πάγκο του Ολυμπιακού τώρα. Στον Χρήστο Μουρίκη, τον γυμναστή. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Όλα στραβά και ανάποδα για τον Ολυμπιακό, με τον Άρη να έχει τρεις φάσεις και στις δύο βρίσκει γκολ, εκμεταλλευόμενος τις κακές αμυντικές αντιδράσεις των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Δύο λεπτά ακόμα για το ημίχρονο... by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Το ριπλέι με τις γραμμές δείχνει τον Μορόν να καλύπτεται τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Ο Παϊρέτο προσπαθεί να ηρεμήσει Σίστο και Ροντινέι... by Γιώργος Τσανάκας
20:54
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ! Με πρωταγωνιστή τον Μάνου Γκαρθία που έχει γκολ και ασίστ, ο Άρης προηγείται 2-0 του Ολυμπιακού. Ουσιαστικοί οι γηπεδούχοι, έχουν τιμωρήσει τις αμυντικές αδράνειες του αντιπάλου. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπήκαν καλά στο ματς, ισορρόπησαν και ανέβηκαν στη συνέχεια έχοντας τρεις καλές στιγμές, αλλά για ακόμη ένα παιχνίδι δεν αποδίδουν καλά. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Κόκκινη και στον Κοβάσεβιτς από τον διαιτητή, καθώς πήγαιναν προς τη φυσούνα! Μοιράζει τη μία μετά την άλλη ο Ιταλός... by Γιώργος Τσανάκας
21:09
46' Γκαρθία και Βέλντε εκτός, Γουίλαν και Ολιβέιρα μέσα για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
46' Ζητά φάουλ στα όρια της περιοχής ο Μαρτίνς για χτύπημα στο πρόσωπο, δεν θα πάρει κάτι από τον ρέφερι. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
48' Σουτ του Γουίλιαν, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Πέρασε ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
21:17
52' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Παράλληλο γύρισμα του Ζέλσον, ο Ελ Κααμπί πάει να μπει στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν προλαβαίνει. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Έχει πολλούς χειριστές ο Ολυμπιακός πλέον στο παιχνίδι και προσπαθεί με διάφορους συνδυασμούς να σπάσει τις γραμμές του Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Ο Κάρμο είναι συγκλονιστικός, ο μοναδικός που έχει μπει στο κλίμα του αγώνα σε σχέση με τους συμπαίκτες του. Άντε λίγο και ο Έσε... by Γιώργος Τσανάκας
21:23
57' Κάρτα στον Κάρμο για δυνατό φάουλ στον Ντιαντί. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
61' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
Άλλη μία ανεκμετάλλευτη στατική φάση... by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Πάσχει δημιουργικά ο Ολυμπιακός ξανά σήμερα και δεν μπορεί να διασπάσει τον καλοστημένο στο γήπεδο Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Και άλλο κόρνερ για τους Πειραιώτες... by Γιώργος Τσανάκας
21:30
64' Κεφαλιά του Κάρμο, κοντράρει στα σώματα... by Γιώργος Τσανάκας
21:31
65' Τεράστια φάση για τον Άρη! Κλέβει ο Μάνου και βγάζει τετ-α-τετ τον Μορόν , ο οποίος κάνει απίστευτο τσίμπημα πάνω από τον Τζολάκη, όμως η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο και περνά άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Μάλλον καλό θα ήταν σιγά σιγά να μπει και ο Γιάρεμτσουκ, ίσως και ο Στάμενιτς στον άξονα... Κάπως να φρεσκαριστεί μεσοεπιθετικά ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
68' Σουτ του Ολιβέιρα μετά ωραία κυκλοφορία κυκλοφορία, κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
69' Μέσα ο Γιάρεμτσουκ, έξω ο Τσικίνιο και με 4-4-2 πλέον ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
70' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Γιάρεμτσουκ, κοντράρει στον Βέλεθ, παίρνει το ριμπάουντ ο Ελ Κααμπί, αλλά ο Μπράμπετς του παίρνει την μπουκιά από το στόμα! by Γιώργος Τσανάκας
21:36
71' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό... by Γιώργος Τσανάκας
21:37
72' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα, πάλι λίγο άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
74' Απανωτά λάθη στην άμυνα του Άρη, δεν τα εκμεταλλεύονται οι ερυθρόλευκοι. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
75' Κάρτα στον Ολιβέιρα τώρα.... by Γιώργος Τσανάκας
21:41
76' Μέσα ο Νταρίντα, έξω ο Μάνου Γκαρθία. Μέσα και ο Σαβέριο παίρνει τη θέση του Ντιαντί. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
77' Μέσα οι Μπιανκόν, Κοστίνια, εκτός οι Ντόη, Ζέλσον για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Τελευταίο δεκάλεπτο στο Βικελίδης, το 2-0 παραμένει και με την εικόνα των δύο ομάδων δύσκολα θα αλλάξει το αποτέλεσμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:49
84' Νέα τεράστια φάση για τον Άρη! Ο Μορόν φεύγει στην πλάτη της άμυνας, δεν γυρίζει σε δύο ελεύθερους συμπαίκτες και πάει να σκοράρει ο ίδιος, αλλά ο Τζολάκης τον νικά σε πλάγιο τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
85' Σουτ του Μούντσου στην κίνηση, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
86' Μέσα ο Σαμόρα, έξω ο Μορόν για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
Πέντε λεπτά για τα 90'... Τυπική διαδικασία το ματς όπως φαίνεται. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Δύο λεπτά ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
93' Μέσα ο Ζουλ, έξω ο Σιφουέντες. by Γιώργος Τσανάκας
22:02
96' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί μετά την ασίστ του Ροντινέι θα σκοράρει για να μειώσει σε 2-1... Τώρα βέβαια είναι αργά για την ομάδα του Μεντιλίμπαρ. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Γιώργος Τσανάκας
22:03
Ο Άρης ήταν καλύτερος και δικαίως νίκησε τον Ολυμπιακό, πιο εύκολα βέβαια απ' ότι δείχνει το τελικό 2-1... by Γιώργος Τσανάκας
22:04
Ο Μάνου απόλυτος πρωταγωνιστής με γκολ και ασίστ στον Μορόν, μείωσε στην τελευταία φάση του αγώνα ο Ελ Κααμπί... by Γιώργος Τσανάκας