Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:00
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό, για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League, στην Τούμπα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «δικέφαλου του Βορρά». by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
Και εδώ ποιοι απαρτίζουν το βασικό σχήμα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ βρίσκονται οι Τσιφτσής, Σάστρε, Κόλεϊ, Μπακαγιόκο, Μαντί Καμαρά, Μουργκ, Σορετίρε, Ντεσπόντοφ και Σαμάτα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
Ενώ στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Μαξ, Σένκεφελντ, Μπάλντοκ, Ουναΐ, Τσέριν, Μαντσίνι, Τζούριτσιτς και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
Πρεμιέρα για τον Τιεμουέ Μπακαγιόκο, που είναι στον πάγκο των γηπεδούχων! Εικόνα live 28801017/120441.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
20:06
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «ασπρόμαυροι» δεν υπολογίζουν στον τραυματία Τόμας, τον Τισουντάλι που ένιωσε ενοχλήσεις την τελευταία στιγμή, ενώ ούτε και ο νεοαποκτηθέντας Λόβρεν είναι προς το παρόν διαθέσιμος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
Από την άλλη πλευρά, οι «πράσινοι» θα παραταχθούν χωρίς τον Σπόραρ, ενώ εκτός έμεινε τελικά και ο Κώτσιρας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
Ο Φώτης Ιωαννίδης θα έχει στη φανέλα του ένα ειδικό patch που γράφει «150», λόγω του ότι συμπληρώνει ισάριθμες συμμετοχές με τη φανέλα του Παναθηναϊκού!. Εικόνα live 28801017/110309.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Στην Τούμπα για να δει από κοντά το ντέρμπι είναι και ο υπεύθυνος της ΚΕΔ, Στεφάν Λανουά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σλάβκο Βίντσιτς από την Σλοβενία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Πάουλ Φαν Μπόνκελ από την Ολλανδία. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Σχεδόν 15 λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού και στο γήπεδο υπάρχουν περίπου 17.000 φίλοι του ΠΑΟΚ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
Ντεμπούτο και για τον Αζεντίν Ουναΐ, από πλευράς Παναθηναϊκού... Εικόνα live 28801017/66813.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου γνώρισε την αποθέωση από τους φίλους του «δικεφάλου του Βορρά», μόλις μπήκε στο γήπεδο και ανταπέδωσε! Εικόνα live 28801017/57470.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
Στους αναπληρωματικούς των φιλοξενούμενων ο Τζορτζ Μπάλντοκ, πρώτη φορά στο πρωτάθλημα... Εικόνα live 28801017/111219.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Ενώ ο Ίνγκι Ίνγκασον επιστρέφει στην Τούμπα για πρώτη φορά ως αντίπαλος!. Εικόνα live 28801017/84176.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
Θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να δούμε πως θα λειτουργήσει το δίδυμο Αράο και Μαξίμοβιτς στον άξονα των «πράσινων», που παίζει μαζί για πρώτη φορά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Πιέζει ψηλά ο Παναθηναϊκός στο ξεκίνημα του αγώνα, θέλοντας να δυσκολέψει την ανάπτυξη του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
5' Σέντρα του Ζίβκοβιτς από δεξιά, διώχνει ο Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
5' Σουτ του Ζίβκοβιτς από διαγώνια θέση και δεξιά της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
8' Δυνατό φάουλ του Οζντόεφ, στον Αραο, χωρίς κάρτα από τον Βίντσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
9' Ο Ιωαννίδης βγαίνει τετ α τετ με τον Κοτάρσκι, που αποκρούει, αλλά ο πρώτος έχει βάλει το χέρι στο κοντρόλ που κάνει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
11' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία, για τον ΠΑΟΚ,, με τον Ντραγκόφσκι να αποκρούει εντυπωσιακά με διπλή προσπάθεια το σουτ του Σβαμπ, από το γύρισμα του Μπάμπα από την αριστερή πλευρά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
13' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τους φιλοξενούμενους, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
14' Μακρινό σουτ του Τσάλοφ, μπλοκάρει εύκολα ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
15' Δυνατό μαρκάρισμα του Μαξιμοβιτς, τώρα, ξανά «απλό» φάουλ από τον Βίντσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
16' Νέα φάση για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Σβαμπ εντός περιοχής να βρίσκει στον Μαξίμοβιτς και να περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
17' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, ο Τσάλοφ κάνει την κεφαλιά, αλλά αφαιρεί από τον Οζντόεφ τη δυνατότητα να σουτάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
18' Αντεπίθεση και καλή στιγμή του ΠΑΟ, με το σουτ του Τετέ, στο όριο της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Κοτάρσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
24' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, από τη σέντρα του Μπάμπα και το σουτ του Κωνσταντέλια στην κίνηση έξω από την μικρή περιοχή, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
Δυσκολεύεται πάρα πολύ μετά το 12' ο Παναθηναϊκός να κρατήσει την μπάλα, με τον ΠΑΟΚ να πιέζει... αφόρητα και να έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, αναγκάζοντας τον αντίπαλο του σε γεμίσματα, την ώρα που αυτός φτιάχνει και φάσεις κυρίως από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
28' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον ΠΑΟΚ, καθώς ο Βαγιαννίδης μονομαχεί με τον Κωνσταντέλια αλλά ο Βίντσιτς αφήνει σωστά το ματς να συνεχιστεί! by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
31' Σκληρό μαρκάρισμα του Σβαμπ στον Μπακασέτα, νέες διαμαρτυρίες τώρα από πλευράς Παναθηναϊκού, σωστές μάλιστα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
58%-42% η κατοχή της μπάλας στο 33' by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
36' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς, για διαμαρτυρία, μετά την υπόδειξη για φάουλ του στον Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
38' Φοβερή μπαλιά του Αράο για τον Πελίστρι, ο Κοτάρσκι ωστόσο πρόλαβε να βγει στο όριο της περιοχής και να απομακρύνει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
40' Δεύτερο κόρνερ στο ματς για τον Παναθηναϊκό, δίχως αντίκρισμα και αυτό. Υπάρχει, πάντως φάουλ πάνω στον Γεντβάι, που δεν καταλογίζεται... by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
43' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ τώρα, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
45' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το 0-1, με το σλάλομ του Ιωαννίδη, που πασάρει στον αμαρκάριστο Πελίστρι, ο οποίος... καταφέρνει να αστοχήσει, σουτάροντας ψηλά και άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
45' Ενα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Ανώτερος ο ΠΑΟΚ από το 10' μέχρι το 30', ισορρόπησε ο Παναθηναϊκός στη συνέχεια, έχοντας και την πιο... κραυγαλέα ευκαιρία. 6-4 οι τελικές, 2-1 στην εστία, ενώ τα κόρνερ είναι 2-2 και η κατοχή μπάλας 56%-44% στην ανάπαυλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
47' Πρώτο κόρνερ στην επανάληψη, για τους «πράσινους». by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
47' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπακασέτα, δυνατό σουτ του Τετέ από θέση έξω δεξιά, μπλοκάρει την μπάλα ο Κοτάρσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
48' Προσπάθεια του Ζίβκοβιτς, που κερδίζει το κόρνερ από την παρέμβαση του Μλαντένοβιτς, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
49' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση του Τάισον από τα δεξιά, κεφαλιά του Σβαμπ, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
50' Νέο κόρνερ, από το διώξιμο του Γεντβάι αυτή την φορά, σε σουτ του Τάισον. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
50' Ο Ντραγκόφσκι βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα, μετά την εκτέλεση του Τάισον. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
51' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη,που ζητάει φάουλ και... τιμωρείται. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
53' Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, επιπόλαιο σουτ του Κωνσταντέλια, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
54' Ο Κοτάρσκι εκτέλεσε έξυπνα το ελευθερο και βρήκε τον Κωνσταντέλια, στην αντεπίθεση, όμως τον έκλεισε ο Βαγιαννίδης και έτσι μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
58' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Κωνσταντέλια. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
59' Επανέναρξη του αγώνα, είναι καλά ο Έλληνας διεθνής. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
62' Σουτ του Ζίβκοβιτς, η μπάλα κοντράρει στον Γεντβάι και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
64' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς, από τα δεξια, στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
67' Τσάλοφ έξω, Σαμάτα μέσα για τον ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
68' Ευκαιρία του Παναθηναϊκού, με τον Τετε να σουτάρει πλάγια από την μικρή περιοχή και δεξιά, τον Κοτάρσκι να αποκρούει και τον Τετέ να ζητάει πέναλτι στη συνέχεια για ανατροπή του απο τον Μπάμπα, αλλά το ματς να συνεχίζεται... by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
69' Απαντάει ο ΠΑΟΚ, στην αντεπίθεση, με τον Σβαμπ να κάνει το σουτ και τον Ντραγκόφσκι να διώχνει με υπερένταση! by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
70' Κόρνερ για τους «ασπρόμαυρους», από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
71' Εκτέλεση του Ζίβκοβιτς, διώχνει με κεφαλιά ο Ίνγκασον. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
75' Κίτρινη κάρτα στον Γεντβάι, για φάουλ στον Σαμάτα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
76' Καμαρά και Ντεσπόντοφ στις θέσεις των Σβαμπ και Κωνσταντέλια αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
78' Μπακασέτας, Πελίστρι και Τετέ εκτός.Τζούριτσιτς, Μαντσίνι και Ουναΐ μέσα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
Ετοιμάζει τον Σορετίρε ο Λουτσέσκου. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
84' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό κερδίζει ο Ουναΐ ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
Ο Μλαντένοβιτς εκτέλεσε στο τείχος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
Ο Παναθηναϊκός δείχνει ότι θέλει να πάρει μέτρα και κρατά αρκετά περισσότερο την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:16
86' Φάουλ στην άλλη πλευρά τώρα. Για τον ΠΑΟΚ και ευκαιρία να γεμίσει την αντίπαλη περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
88' Στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Ντεσπόντοφ να φέρνει την μπάλα στην περιοχή, τον Ντραγκόφσκι να μη διώχνει σωστά, αλλά το σουτ του Μαντί Καμαρά έφυγε άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
Αλλαγή ο Λουτσέσκου. Ο Σορετίρε αντί του Ζίβκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
89' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
Η άμυνα του ΠΑΟΚ απομάκρυνε, αλλά η μπάλα ξανά σε πόδια Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για φάουλ στον Τάισον. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
90'+3' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Αράο πήρε την μπάλα και έκανε τη σέντρα, ο Ιωαννίδης στην κίνηση πλάσαρε, ο Κοτάρσκι όμως απέκρουσε εντυπωσιακά! by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
Τέλος στο ντέρμπι! ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0! by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
Οι δυο ομάδες μένουν μετά από καιρό στην ισοπαλία και ο ΠΑΟΚ συμβαδίζει με τον Ολυμπιακό στην κορυφή έχοντας δέκα βαθμούς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
Από την άλλη πλευρά ο Παναθηναϊκός για δεύτερο σερί ματς μένει στην ισοπαλία και πλέον βρίσκεται στους 5 βαθμούς, έχοντας τη μεγάλη ευκαιρία στο 93' να πάρει τη νίκη. by Σπύρος Σιαμπλής