Μπόρατς Μπάνια Λούκα-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του Μπόρατς Μπάνια Λούκα-ΠΑΟΚ για τον β' προκριματικό γύρο του Champions League.

21:24
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εκτός έδρας δοκιμασία του ΠΑΟΚ κόντρα στην Μπόρατς Μπάνια Λούκα από τη Βοσνία, στη δεύτερη αναμέτρησή τους για τον 2ο προκριματικό γύρο του φετινού Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, στη Βοσνία και στο «Gradski stadion Banja Luka», το οποίο αναμένεται κατάμεστο με 10.000 θεατές. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
Στο πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα την προηγούμενη εβδομάδα, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 3-2, την οποία καλείται να υπερασπιστεί απόψε για να πάρει την πρόκριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Οι ενδεκάδες: ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Γιόνι Ότο, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα - Σβαμπ, Οντόεφ - Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον – Μπράντον Μπάνια Λούκα (Μπόγιαν Μπουζίγκατσα, 4-2-3-1): Σισκόφσκι - Κβρζιτς, Μέγιερς, Καρολίνα, Ερέρα - Σκόρουπ, Γκράχοβατς - Κουλάσιν, Βούκοβιτς, Σάβιτς - Λούκιτς by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Με μία αλλαγή σε σύγκριση με το πρώτο παιχνίδι παρατάσσει τον ΠΑΟΚ ο Λουτσέσκου, αντικαθιστώντας τον Σάστρε με τον Γιόνι Ότο. Εκόνγκ και Κουλιεράκης θα είναι το δίδυμο των στόπερ, ο Μπάμπα θα είναι αριστερά, ενώ οι Σβαμπ, Οζντόεφ ξεκινούν στον άξονα, πίσω από την τριάδα των Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον και από τον πιο προωθημένο, Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Από την άλλη, ο προπονητής των γηπεδούχων επέλεξε την ίδια ενδεκάδα που παρέταξε και στο παιχνίδι της Τούμπας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Θυμίζουμε ότι σε περίπτωση που πάρει την πρόκριση, ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια Σουηδίας, Μάλμε, στον 3ο προκριματικό του Champions League, έχοντας παράλληλα εξασφαλίσει minimum την παρουσία του στο League Phase του Conference League. Αν αποκλειστεί θα... υποβιβαστεί στο Europa League και θα αντιμετωπίσει την ισλανδική Κλάκσβικ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Τσιφτσής, Καμαρά, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Κεντζιόρα, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Θυμιάνης, Ράφα Σοάρες και Σαμάτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Αναπληρωματικοί των γηπεδούχων οι Μιλίτσεβιτς, Πέγιοβιτς, Πίχλερ, Χάσουκιτς, Ρέλια, Ντάγιτς, Σούμπιτς, Τσάβιτς, Βράνιες, Σούσιτς, Καρακλάγιτς και Μάρτσετις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Θυμηθείτε τις καλύτερες φάσεις του πρώτου ματς: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Θυμίζουμε ότι δεν ισχύει πλέον ο κανονισμός των εκτός έδρας γκολ, έτσι σε περίπτωση που με τη λήξη έχουμε ισοπαλία στο συνολικό σκορ, θα ακολουθήσει παράταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
Εκτός αποστολής για τον ΠΑΟΚ οι Νάσμπεργκ, Τσαούσης και Μπαλωμένος, οι οποίοι δεν έχουν δηλωθεί στην ευρωπαϊκή λίστα, όπως επίσης και ο νεοαποκτηθέντας νεαρός μεσοεπιθετικός, Σορετίρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Διαιτητής της αποψινής αναμέτρησης ο Ολλανδός, Σάντερ Φαν ντερ Έικ, VAR οι συμπατριώτες του Ντένις Χίγκλερ και Ίνγκμαρ Όοστρομ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Δεν υπάρχουν φίλοι του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να είναι τιμωρημένος για τα όσα είχαν συμβεί πέρσι, πριν από την αναμέτρησή του με τη βέλγικη Μπριζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Λιγότερο από πέντε λεπτά για τη σέντρα στο παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
1' Η Μπανια Λούκα μπήκε πολύ νωρίς απειλητικά στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, απομάκρυνε με δυσκολία η άμυνα του «Δικεφάλου». by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
4' Δεύτερη φάση διαρκείας μέσα στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά ήταν ο Εκόνγκ αυτός που τελικά κατάφερε να απομακρύνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο ματς ορεξάτοι και επιθετικοί, πιέζοντας ψηλά και έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στο κατάμεστο γήπεδο της Μπάνια Λούκα, με τους φίλους της να σχηματίζουν και ένα όμορφο κορεό στις εξέδρες! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
8' Ο ΠΑΟΚ μπήκε για πρώτη φορά στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων, ωραίο συρτό γύρισμα του Μπάμπα, δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας ο Μουργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
11' Ο Σβαμπ πίεσε και έκλεψε, η κάθετη πάσα του Μουργκ για τον Μπράντον ήταν λίγο πιο δυνατή από όσο θα έπρεπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
14' Ο Ντεσποντοφ πήρε το πρώτο κόρνερ του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
14' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μουργκ, ο Κουλιεράκης πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και έκανε την προβολή, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι πριν φύγει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
Απείλησε από στατική μπάλα ο ΠΑΟΚ, στην πρώτη και πολύ μεγάλη ευκαιρία του στο ματς. Ο Κουλιεράκης σκόραρε δις στο πρώτο παιχνίδι, έφτασε πολύ κοντά στο να βρει δίχτυα και απόψε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
20' Ο Μπράντον μπήκε στη μεγάλη περιοχή και έκανε το γύρισμα, η μπάλα έφτασε στον Τάισον, ο οποίος καθυστέρησε και δεν βρήκε σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
21' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς, για αγκωνιά στον Οζντόεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
Πεσμένος στο χορτάρι ο Ρώσος μέσος, δείχνει να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
Σηκώθηκε και συνεχίζει ο Οζντόεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
25' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχη ομαδική προσπάθεια, με τον Τάισον να πασάρει με το εξωτερικό του ποδιού του για τον Οζντόεφ και με εκείνον να βρίσκει με τη μία στον Μουργκ, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα στην κίνηση για το 0-1! 4-2 υπέρ του ΠΑΟΚ πλέον το συνολικό σκορ του ζευγαριού! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Ο ΠΑΟΚ συνήλθε γρήγορα από το νωθρό του ξεκίνημα, απείλησε με δοκάρι στο 14', σκόραρε με τον Μουργκ στο 25' και πλέον έχει σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
28' Χωρίς τελική προσπάθεια ακόμα η Μπάνια Λούκα, δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το καλό της ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
28' Ο Οζντόεφ έπιασε δυνατό σουτ, απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ ο Σισκόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
32' Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει τον πλήρη έλεγχο του ματς, μην επιτρέποντας στην αντίπαλό του να πλησιάσει την εστία του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
33' Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα, πήγε πάρα πολύ άτσαλα πάνω στον Σβαμπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Το γκολ του Μουργκ για το προβάδισμα του ΠΑΟΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
36' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μουργκ να κάνει την ατομική ενέργεια και το φαλτασαριστό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της Μπάνια Λούκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
39' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ, σταμάτησε μια επικίνδυνη αντεπίθεση της Μπάνια Λούκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
41' Απείλησε η Μπάνια Λούκα, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μέγιερς δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα προς την εστία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μπόρατς Μπάνια Λούκα-ΠΑΟΚ 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Ο ΠΑΟΚ μπήκε νωθρά, αλλά βρήκε τα πατήματά του και πήρε τον έλεγχο του ματς μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Είχε δοκάρι με τον Κουλιεράκη στο 14', ενώ άνοιξε το σκορ στο 25', μετά από όμορφη ομαδική προσπάθεια και γκολ του Μουργκ. Πλέον προηγείται με 4-2 στο συνολικό σκορ του ζευγαριού και καλείται να τελειώσει τη δουλειά στο δεύτερο ημίχρονο, εξασφαλίζοντας την πρόκριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
49' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ντεσπόντοφ να εκτελεί με πάσα ένα κόρνερ και με τον Τάισον να πιάνει ωραίο μακρινό σουτ, απέκρουσε σε κόρνερ ο Σισκόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
53' Λάθος από την άμυνα των γηπεδούχων, ο Τάισον δεν πρόλαβε τηβν έξοδο του Σισκόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
56' Ο Ντεσπόντοφ απέφυγε υπέροχα δύο αμυντικούς, αλλά δεν έκανε κακή πάσα αντί για τελείωμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
Η Μπάνια Λούκα αρκείται στο να αμύνεται στο δικό της μισό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
57' Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους, Βράνιες και Χρέλια αντικατέστησαν Σκόρουπ και Σάβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
61' Κίτρινη κάρτα στον Κουλάσιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
62' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Κωνσταντέλιας και Ζίβκοβιτς αντικατέστησαν Τάισον και Ντεσπόντοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
23:26
67' Ο ΠΑΟΚ έχει εκμηδενίσει την επιθετική δραστηριότητα της Μπάνια Λούκα και διατηρεί με άνεση το προβάδισμά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
68' Έπεσε μια κροτίδα από τις εξέδρες στον αγωνιστικό χώρο, με τον διαιτητή να διακόπτει προσωρινά το ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
68' Αλλαγή για την Μπάνια Λούκα, ο Τσάβιτς στη θέση του Κβριζιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
23:32
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μαντί Καμαρά αντικατέστησε τον σκόρερ του αποψινού ματς, Μουργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
Πέρασε και ο Σαμάτα στη θέση του Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
73' Έξυπνη σέντρα του Ερέρα, ο Λούκιτς δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
74' Κίτρινη κάρτα στον Καρολίνα, για μαρκάρισμά του στον Καμαρά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
76' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία της Μπάνια Λούκα με συνεχόμενες στημένες μπάλες για τον ΠΑΟΚ, η πολιορκία λύθηκε με ένα επιθετικό φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
79' Αναγκαστική αλλαγή για την Μπάνια Λούκα, ο Μάρτσετιτς αντικατέστησε τον τραυματία Λούκιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
81' Τελευταία αλλαγή του ΠΑΟΚ, ο Βιεϊρίνια αντικατέστησε τον Σβαμπ, παίρνοντάς του και το περιβραχιόνιο του αρχηγού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
85' Συνεχίζει να ελέγχει πλήρως το ματς, έχοντας «παγώσει» τελείως τον ρυθμό ο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
87' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κωνσταντέλια να μπαίνει μέχρι τη μικρή περιοχή, πλασάροντας όμως αδύναμα πάνω στον τερματοφύλακα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
90'+1' Φώναξαν για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μπάμπα οι γηπεδούχοι, κόρνερ έδωσε ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
90'+2' ο Ζίβκοβιτς μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων μετά από γρήγορη αντεπίθεση, όμως καθυστέρησε και έχασε την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
90'+3' Ο Σάβιτς πήρε αμαρκάριστος στο πίσω δοκάρι μια κεφαλιά, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
90'+4' Ένα μακρινό σουτ του Γκράχοβατς, πάρα πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Λήξη, Μπάνια Λούκα-ΠΑΟΚ 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Ο ΠΑΟΚ ξεπερνά το εμπόδιο της βοσνιακή με δύο νίκες και συνολικό σκορ 4-2 και εξασφαλίζει την παρουσία του στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Σουηδική Μάλμε. by Δημήτρης Παπαδήμας