ΠΑΟΚ-Μπόρατς Μπάνια Λούκα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του ΠΑΟΚ-Μπόρατς Μπάνια Λούκα για τον β' προκριματικό γύρο του Champions League.

20:05
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Μπάνια Λούκα, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον β' προκριματικό γύρο του Champions League. by Λουκάς Χατζής
20:08
Ο πρωταθλητής Ελλάδας δίνει απόψε το πρώτο του φετινό ευρωπαϊκό ματς στην Τούμπα, θέλοντας να πάρει από τώρα σκορ πρόκρισης για τον επόμενο γύρο, κυνηγώντας έτσι το όνειρο της παρθενικής συμμετοχής σε τελική φάση της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης. by Λουκάς Χατζής
20:09
Να θυμίσουμε πως εφόσον περάσει το εμπόδιο της ομάδας από την Βοσνία-Ερζεγοβίνη, ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει στον τρίτο προκριματικό τον νικητή του ζευγαριού, Μάλμε-Κλάκσβικ, με τους Σουηδοί να επικρατούν 4-1 στο πρώτο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:11
Παράλληλα, τη δική του σημασία έχει το γεγονός πως με πρόκριση επί της Μπάνια Λούκα, το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου «κλειδώνει» την παρουσία του στην Ευρώπη και μετά το καλοκαίρι, εξασφαλίζοντας - στη χειρότερη περίπτωση - μια θέση στο League Phase του Conference League. by Λουκάς Χατζής
20:11
Στα αγωνιστικά, ο ΠΑΟΚ δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών και άπαντες τίθενται στη διάθεση του Ρουμάνου τεχνικού. by Λουκάς Χατζής
20:12
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες: by Λουκάς Χατζής
20:15
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Σάστρε, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα – Οζντόεφ, Σβαμπ – Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον – Μπράντον. Μπάνια Λούκα (Μλάντεν Ζίζοβιτς): Σισκόφσκι, Κβρζιτς, Μέγιερς, Καρολίνα, Ερέρα, Σκόρουπ, Γκράχοβατς, Κουλάσιν, Βούκοβιτς, Σάβιτς, Λούκιτς. by Λουκάς Χατζής
20:15
Στον πάγκο για τους Θεσσαλονικείς βρίσκονται οι: Τσιφτσής, Καμαρά, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Κετζιόρα, Ότο, Βιεϊρίνια, Θυμιάνης, Ράφα Σοάρες, Σαμάτα. by Λουκάς Χατζής
20:16
Διαιτητής: Ντάβιντ Σμάιτς (Σλοβενία). Βοηθοί διαιτητή: Ντάβιντ Γκάμπροβετς, Τόμας Τσέρνε (Σλοβενία). Τέταρτος διαιτητής: Ντέγιαν Μπάλαζιτς (Σλοβενία). by Λουκάς Χατζής
20:17
Να θυμίσουμε πως ο αγώνας μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Λουκάς Χατζής
20:18
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε τη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:20
20:22
Σχεδόν γεμάτη η Τούμπα με τον κόσμο να στηρίζει έμπρακτα την ομάδα στο πρώτο της παιχνίδι της σεζόν! by Λουκάς Χατζής
20:26
Περίπου 200 φίλοι της Μπάνια Λούκα βρίσκονται στο γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
20:27
Αυτή την ώρα κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
20:28
Με τα «ασπρόμαυρα» θα αγωνιστεί ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:30
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
20:33
2' Από νωρίς ο ΠΑΟΚ ελέγχει τον ρυθμό και την κυκλοφορία της μπάλας, με τους Βόσνιους να περιμένουν πίσω. by Λουκάς Χατζής
20:34
3' Λάθος του Σβαμπ στον άξονα, οι παίκτες του «δικεφάλου» ωστόσο πέφτουν άμεσα στην ανάκτηση της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
20:35
5' Ωραία σέντρα του Ντεσπόντοφ από τα αριστερά στην «καρδιά» της περιοχής, απομάκρυνε η άμυνα. by Λουκάς Χατζής
20:36
5' Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Μπάμπα που «άδειασε» τρεις παίκτες, όμως πήγε αρκετά πλάγια, κλείστηκε και δεν μπόρεσε να γυρίσει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:38
7' Όλοι οι παίκτες των φιλοξενούμενων βρίσκονται πίσω από τη σέντρα, δίνοντας μεγάλη έμφαση στις αποστάσεις και το τακτικό κομμάτι. by Λουκάς Χατζής
20:39
9' Νέο λάθος του ΠΑΟΚ στον χώρο της μεσαίας γραμμής σε μια φαινομενικά εύκολη πάσα. by Λουκάς Χατζής
20:40
10' Ρίσκαρε πολύ στην ντρίπλα μέσα στην περιοχή του ο Εκόνγκ, αλλά απομάκρυνε την μπάλα προ του αντίπαλου φορ. by Λουκάς Χατζής
20:41
11' Στο έδαφος ο Μπάμπα από μαρκάρισμα στα όρια της περιοχής, φωνές για πέναλτι από τον «δικέφαλο του βορρά». by Λουκάς Χατζής
20:43
12' Κλέψιμο του Οζντόεφ έξω από την περιοχή της Μπάνια Λούκα. by Λουκάς Χατζής
20:43
12' Σέντρα του Μπάμπα, απομάκρυνε ξανά η άμυνα των Βόσνιων. by Λουκάς Χατζής
20:43
20:44
14' Πρώτη φάση στο ματς για την Μπάνια Λούκα. Ο Ερέρα έκανε πολύ ωραία ενέργεια από τα αριστερά, η σέντρα του κόπηκε από την άμυνα, όμως στην εξέλιξη της φάσης βγήκε νέα σέντρα με τον Λούκιτς να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κοτάρσκι. by Λουκάς Χατζής
20:45
15' Ο ΠΑΟΚ ακόμα ψάχνει τα πατήματά του στον αγωνιστικό χώρο, αλλά και την πρώτη του τελική στο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:47
16' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπράντον Τόμας να κάνει εκπληκτική ενέργεια, μπουκάροντας στην περιοχή, προτού τον κόψει ο Μέγερς πριν εκτελέσει. by Λουκάς Χατζής
20:47
17' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Κουλιεράκη! Ο Μουργκ εκτέλεσε εξαιρετικά το κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, εκεί όπου ο Κουλιεράκης σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και με υπέροχη γυριστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ελλάδας! by Λουκάς Χατζής
20:49
19' Κουλιεράκης και Κοτάρσκι δεν συνεννοήθηκαν καθόλου, με αποτέλεσμα ο Βούκοβιτς να γίνει αποδέκτης της μπάλας, πλασάροντας άουτ από δύσκολη πάντως γωνία. by Λουκάς Χατζής
20:49
Μέχρι στιγμής έχει κάνει 3-4 φθηνά λαθάκια στο παιχνίδι του ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:50
Έχουμε έλεγχο VAR για χέρι του Κουλιεράκη στην προσπάθεια να σταματήσει στην προηγούμενη φάση πριν συγκρουστεί με τον Κοτάρσκι. by Λουκάς Χατζής
20:51
Ο Έλληνας αμυντικός στην ουσία έσπρωξε την μπάλα από τα χέρια του Κοτάρσκι! Απίθανο... by Λουκάς Χατζής
20:51
21' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Μπάνια Λούκα. by Λουκάς Χατζής
20:51
21' Κίτρινη κάρτα στον σκόρερ του ΠΑΟΚ, που από ωραίος γίνεται... μοιραίος μέσα σε λίγα λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:52
22' ΓΚΟΛ για την Μπάνια Λούκα που ισοφαρίζει σε 1-1 Ο Ερέρα έστειλε την μπάλα στην αριστερή πλευρά, την ώρα όπου ο Κοτάρσκι έπεσε από την άλλη. by Λουκάς Χατζής
20:56
25' Μακρινό σουτ του Σβαμπ, βρίσκει σε σώματα αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
20:57
20:58
28' Κερδισμένο φάουλ από τον Τάισον, ευκαιρία για μια σέντρα και ένα γέμισμα για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:58
Πέρασε από όλους η σέντρα. by Λουκάς Χατζής
20:59
29' Σέντρα του Σβαμπ στην πλάτη της άμυνας, καθάρισε ο κίπερ της Μπάνια Λούκα. by Λουκάς Χατζής
21:01
31' Κόρνερ για την Μπάνια Λούκα. by Λουκάς Χατζής
21:01
Έδιωξε τον κίνδυνο ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:02
21:05
35' Δυνατή κάθετη πάσα του Μουργκ, δεν πρόλαβε την μπάλα ο Τάισον. by Λουκάς Χατζής
21:07
37' Νέο λάθος του ΠΑΟΚ στον χώρο του κέντρου. by Λουκάς Χατζής
21:07
Βούκοβιτς και Ερέρα μπερδεύτηκαν και δεν έβγαλαν τελική για την Μπάνια Λούκα. by Λουκάς Χατζής
21:08
38' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:09
Απομάκρυνε η άμυνα τη σέντρα του Ντεσπόντοφ. by Λουκάς Χατζής
21:09
39' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 2-1 και πάλι με τον Κουλιεράκη! Στην εξέλιξη του κόρνερ, ο ΠΑΟΚ έκλεψε την μπάλα με τον Σβαμπ, ο οποίος σέντραρε στη μεγάλη περιοχή, με τον Οζντόεφ να πιάνει έναν «κεραυνό» που έβγαλε δύσκολα ο Σισκόφσκι, με τον Κουλιεράκη να παίρνει το ριμπάουντ ολομόναχος και με κεφαλιά να κάνει το 2-1! by Λουκάς Χατζής
21:11
3 φάσεις, δύο γκολ για τον «δικέφαλο του βορά»! by Λουκάς Χατζής
21:11
Πλέον αρχίζει και ο κόσμος να μπαίνει στην εξίσωση του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:12
21:14
44' Ανεπανάληπτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Οζντόεφ να τα χαλάει στο κοντρόλ στη μικρή περιοχή, με το σουτ που επιχείρησε στη συνέχεια να κοντράρει στον Καρολίνα και να καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:16
45+1' Κίτρινη στον Μέγιερς. by Λουκάς Χατζής
21:18
45+3' ΓΚΟΛ για την Μπάνια Λούκα που ισοφαρίζει σε 2-2. Δευτερόλεπτα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι Βόσνιοι έβγαλαν την πρώτη ομαδική τους ενέργεια με τον Βούκοβιτς να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, με την μπάλα να καταλήγει στον επερχόμενο από τα δεξιά Κουλάσιν, ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Κοτάρσκι για τη νέα ισοπαλία στο ματς. by Λουκάς Χατζής
21:19
7 φάσεις, 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο στην Τούμπα. by Λουκάς Χατζής
21:20
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ και την Μπάνια Λούκα να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια με σκορ 2-2. by Λουκάς Χατζής
21:20
21:36
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:37
46' Σέντρα-σουτ του Βούκοβιτς, απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:41
50' Παρόμοιο το σκηνικό με το πρώτο ημίχρονο και σε αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης. by Λουκάς Χατζής
21:41
50' Γύρισμα του Ντεσπόντοφ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους. by Λουκάς Χατζής
21:41
51' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:42
51' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ που κάνει το 3-2 με σκόρερ τον Εκόνγκ! Μετά τον Κουλιεράκη, ο έτερος στόπερ των πρωταθλητών Ελλάδας εκμεταλλεύεται την κακή έξοδο του κίπερ της Μπάνια Λούκα και με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 3-2! Δεύτερη ασίστ από τον Μουργκ! by Λουκάς Χατζής
21:44
Ο ΠΑΟΚ... συνεχίζει από πέρσι στην αποτελεσματικότητα, καθώς με 6 τελικές στο ματς έχει 3 γκολ! by Λουκάς Χατζής
21:45
53' Ωραίο δυνατό σουτ του Τάισον, μπλόκαρε σταθερά ο Σισκόφσκι. by Λουκάς Χατζής
21:46
55' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ και να πετύχει και ένα τέταρτο γκολ. Στα τελευταία λεπτά γεμίζει την αντίπαλη περιοχή με αρκετούς ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
21:49
58' Έδιωξε την μπάλα η άμυνα του ΠΑΟΚ τη σέντρα του Ερέρα. by Λουκάς Χατζής
21:49
59' Κόρνερ για την Μπάνια Λούκα τώρα. by Λουκάς Χατζής
21:50
21:51
60' Εκτός ο Μουργκ, στη θέση του ο Κωνσταντέλιας. by Λουκάς Χατζής
21:54
21:54
63' Ο Λουτσέσκου ετοιμάζει τρεις αλλαγές. by Λουκάς Χατζής
21:56
65' Συμπληρώσαμε ένα δεκάλεπτο χωρίς φάση στο ματς. by Λουκάς Χατζής
21:57
66' Πάρα πολύ άστοχο σουτ του Ντεσπόντοφ. by Λουκάς Χατζής
22:00
68' Ζίβκοβιτς, Σαμάτα και Μαντί Καμαρά στις θέσεις των Οζντόεφ, Ντεσπόντοφ και Τόμας. by Λουκάς Χατζής
22:03
71' Μέσα ο Χρέλια στη θέση του Κβρζιτς. by Λουκάς Χατζής
22:04
72' Επικίνδυνο γύρισμα του Τάισον στη μικρή περιοχή, ο Σισκόφσκι μπλόκαρε προ του Σαμάτα. by Λουκάς Χατζής
22:08
77' Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ δεν κινδυνεύει, αλλά δεν μπορεί να νιώθει και σίγουρος. by Λουκάς Χατζής
22:09
77' ΑΠΙΘΑΝΗ ευκαιρία που χάνει ο Σαμάτα, ο οποίος δεν πρόλαβε να κάνει επαφή με τον Μέγιερ να του παίρνει την μπουκιά μέσα από το στόμα και να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ! by Λουκάς Χατζής
22:09
Δεν βγαίνει κάτι από τη στημένη φάση για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:10
79' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Μπάνια Λούκα. by Λουκάς Χατζής
22:11
Μπλοκάρει σταθερά ο Κοτάρσκι το μακρινό φάουλ του Βούκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
22:12
22:15
84' Αδύναμη κεφαλιά του Σαμάτα, καμία ανησυχία για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
22:16
85' Πολύ κακή κεφαλιά του Σαμάτα από πλεονεκτική θέση. Ήταν μάλλον σε θέση οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
22:16
85' Εκτός ο Σβαμπ στη θέση του ο Τσιγγάρας. by Λουκάς Χατζής
22:20
89' Εκτός οι Λούκιτς και Βούκοβιτς, μέσα οι Χάσουκιτς και Κάσιτς. by Λουκάς Χατζής
22:21
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:23
90+1' Μικρή ένταση ανάμεσα στους παίκτες. Κίτρινη κάρτα στον Χάσουκιτς. by Λουκάς Χατζής
22:25
90+3' Μπλοκάρει τη σέντρα του Κουλάσιν ο Κοτάρασκι. by Λουκάς Χατζής