Ολυμπιακός-Μαλίν

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού στην Ολλανδία με τη Μαλίν.

15:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Μαλίν ( ή αλλιώς Μέχελεν). by Λουκάς Χατζής
15:42
Το σημερινό θα είναι το δεύτερο φιλικό ματς των «ερυθρόλευκων» επί ολλανδικού εδάφους, καθώς, είχε προηγηθεί το χθεσινό παιχνίδι με τον Άγιαξ. Οι Πειραιώτες μπορεί να ηττήθηκαν με 1-0 από τον σαφώς πιο έτοιμο «Αίαντα», ωστόσο, άφησαν θετικότατες εντυπώσεις και δη οι πιτσιρικάδες από την ακαδημία του συλλόγου που σήκωσαν πριν λίγους μήνες το Youth League! by Λουκάς Χατζής
15:42
Δείτε τα highlights από το παιχνίδι Ολυμπιακός-Άγιαξ: by Λουκάς Χατζής
15:43
Η πίεση ψηλά στο γήπεδο, τα αδιάκοπα τρεξίματα, οι αλληλοκαλύψεις και οι σωστές τοποθετήσεις στον αγωνιστικό χώρο ήταν από τα πράγματα που άρεσαν στο πρώτο φιλικό. Την ίδια ώρα, σαφώς και χρήζει βελτίωσης σε διάφορα σημεία, όπως στο ότι άφηνε ανεκμετάλλευτες αρκετές στιγμές στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, έχοντας κακές επιλογές. by Λουκάς Χατζής
15:43
Όσον αφορά τους Βέλγους, είναι σαφώς πιο μπροστά από τον Ολυμπιακό που κάνει εδώ και 10 ημέρες προπονήσεις. Η Μαλίν έχει παίξει ήδη τέσσερα φιλικά, μετρώντας τρεις νίκες και μία ισοπαλία, ενώ το τεστ με τους Πειραιώτες αποτελεί την πρόβα τζενεράλε τους, μία εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. by Λουκάς Χατζής
15:46
Πάμε να δούμε τις αρχικές επιλογές του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, ο οποίος και σήμερα ξεκινά στη βασική ενδεκάδα τους Κωστούλα και Αποστολόπουλο, ενώ φανέλα βασικού παίρνουν και οι Παπακανέλλος και Μουζακίτης. by Λουκάς Χατζής
15:46
Ολυμπιακός (4-2-3-1): Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόη, Ρέτσος, Μπιανκόν, Αποστολόπουλος, Ορτέγκα, Μουζακίτης, Μάρτινς, Παπακανέλλος, Κωστούλας. by Λουκάς Χατζής
15:50
Μαλίν: Ντε Βολφ, Μαρσά, Γουάλς, Χίρεμανς, Κονατέ, Σχόφς, Μράμπτι, Λάουμπερμπαχ, Φούλον, Μπέιτς, Πφλέκε. by Λουκάς Χατζής
15:51
Με την άσπρη εμφάνιση θα αγωνιστεί σήμερα ο Ολυμπιακός, κάνοντας τα αποκαλυπτήρια της δεύτερης φανέλας για τη σεζόν 2024/25. by Λουκάς Χατζής
15:52
15:55
Σε περίπου πέντε λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στο παιχνίδι, το οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το CosmoteSport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡFM 94,6. by Λουκάς Χατζής
15:55
15:57
Σε σχέση με το χθεσινό ματς, σήμερα υπάρχουν περίπου 500 φίλαθλοι στο γήπεδο, πολλοί εξ αυτών φίλοι των «ερυθρόλευκων». by Λουκάς Χατζής
15:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
15:59
Οκτώ αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο ματς από τον Μεντιλίμπαρ. by Λουκάς Χατζής
16:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
16:02
Τελικώς ο Ορτέγκα παίζει ως μπακ και ο Αποστολόπουλος πιο μπροστά του σε ρόλο εξτρέμ. by Λουκάς Χατζής
16:03
3' Κλέψιμο του Μάρτινς στον χώρο του κέντρου, έκανε αρκετά μέτρα με την μπάλα από τα δεξιά, όμως η σέντρα του δεν ήταν καλή και πέρασε άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:04
4' Νέο κλέψιμο του Ολυμπιακού, με τον Παπακανέλλο να βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα να καταλήγει στον Ζέλσον Μάρτινς, το σουτ του οποίου κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
16:04
Νέο κόρνερ για τους «ερυθρόλευκους». by Λουκάς Χατζής
16:04
Απομάκρυνε η άμυνα της Μαλίν. by Λουκάς Χατζής
16:05
5' ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΓΙΑ ΤΟ 1-0 ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ! Απίστευτο τελείωμα από τον 17χρονο χαφ του Ολυμπιακού, ο οποίος έπιασε ένα εκπληκτικό αριστερό φαλτσαριστό σουτ από μακρινή απόσταση, στέλνοντας την μπάλα συστημένη στην απέναντι γωνία της εστίας του Ντε Βολφ! by Λουκάς Χατζής
16:07
Το πρώτο γκολ των «ερυθρόλευκων» στη σεζόν ήρθε από τα πόδια του εκπληκτικού πιτσιρικά! by Λουκάς Χατζής
16:09
9' Η πίεση του Ολυμπιακού στο μισό γήπεδο της Μαλίν δημιουργεί κλεψίματα και πολλά προβλήματα στους Βέλγους. by Λουκάς Χατζής
16:10
10' Νέο κλέψιμο, αυτή τη φορά από τον Κωστούλα έξω από την αντίπαλη περιοχή, δεν πέρασε όμως η πάσα του Έλληνα φορ. by Λουκάς Χατζής
16:11
11' Πρώτη τελική για τη Μαλίν, με το πλάγιο συρτό σουτ των Βέλγων να μπλοκάρει εύκολα ο Τζολάκης. by Λουκάς Χατζής
16:11
16:13
13' Δυνατή η κάθετη πάσα του Ορτέγκα για τον Παπακανέλλο. by Λουκάς Χατζής
16:14
15' Γύρισμα του Ντόη από τα δεξιά που είχε βγει σε ρόλο εξτρέμ, η σέντρα του όμως κόπηκε από την αντίπαλη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
16:16
16' Εξαιρετική παρέμβαση του Ορτέγκα, καθαρίζει μια επικίνδυνη φάση της Μαλίν. by Λουκάς Χατζής
16:17
18' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
16:18
Πολύ καλή εκτέλεση του Μουζακίτη στο δεύτερο δοκάρι, βγήκε και απομάκρυνε με γροθιές ο Ντε Βολφ. by Λουκάς Χατζής
16:19
19' Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Λόμπερμπαχ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
16:19
16:21
22' Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
16:22
23' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το οποίο κέρδισε ο δραστήριος και σήμερα, Ζέλσον Μάρτινς. by Λουκάς Χατζής
16:23
Χαμηλά η εκτέλεση του Μουζακίτη, απομάκρυνε η αντίπαλη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
16:24
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να ελέγχει πλήρως τον ρυθμό του αγώνα, έχοντας «σβήσει» όλα τα επιθετικά ατού της σαφώς πιο έτοιμης, Μαλίν. by Λουκάς Χατζής
16:26
26', κλέβει ο Μουζακίτης μετά την πίεση ψηλά, πασάρει δεξιά στον Ροντινέι, το σουτ του οποίου πέρασε αρκετά άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:27
27' Επικίνδυνη σέντρα του Ρόντινει, τελευταία στιγμή ο Πφλέκε έδιωξε προ του Παπακανέλλου. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
16:27
16:28
28' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό που κάνει το 2-0! Η πάσα του Ορτέγκα για τον Κωστούλα πέρασε από την αντίπαλη άμυνα, με τον Έλληνα επιθετικό από πλεονεκτική θέση να «σιγουρεύει» το γκολ, πασάροντας στον Ζέλσον Μαρτίνς για ένα εύκολο τελείωμα. by Λουκάς Χατζής
16:29
Εξαιρετική η έως τώρα εμφάνιση του Ολυμπιακού, με τους Μουζακίτη και Κωστούλα να έχουν συμμετοχή στα δύο τέρματα της ομάδας! by Λουκάς Χατζής
16:35
36' Ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να ελέγχει πλήρως τον ρυθμό, έχοντας ρίξει ωστόσο λίγο τις «στροφές» του. by Λουκάς Χατζής
16:38
38' Φάουλ για τη Μαλίν, η εκτέλεση του Κονατέ ωστόσο δεν ήταν καλή. by Λουκάς Χατζής
16:39
40' Ωραία ενέργεια του Παπακανέλλου από τα αριστερά, το συρτό του σουτ όμως μπλόκαρε ο κίπερ της Μαλίν. by Λουκάς Χατζής
16:40
41' Άσχημη σέντρα του Ρόντινει, η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:41
Οι φίλοι του Ολυμπιακού αποθεώνουν τον Μεντιλίμπαρ, τραγουδώντας ρυθμικά το όνομα του Ισπανού τεχνικού. by Λουκάς Χατζής
16:41
16:43
43' Καλή στιγμή για τη Μαλίν με το σουτ του Σχουφς να περνάει πάνω από την εστία του Τζολάκη. by Λουκάς Χατζής
16:43
44' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
16:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση, πηγαίνοντας δίκαια στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 2-0 επί της Μαλίν. by Λουκάς Χατζής
17:03
46' Εκτός οι Τζολάκης, Ντόη, Κωστούλας, μέσα οι Μπότης, Άμπι, Κοστίνια. by Λουκάς Χατζής
17:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
17:04
46' Μαγικό σκάψιμο του Παπακανέλλου προς τον Μαρτίνς, ο οποίος έκανε την ντρίπλα μέσα στην περιοχή, με τον αντίπαλό του να τον τραβά και να τον ανατρέπει. Ήταν καθαρό πέναλτι αλλά δεν έδωσε κάτι ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
17:09
51' Στον άξονα ο Μπιανκόν, στην ίδια πτέρυγα Κοστίνια και Ροντινέι. by Λουκάς Χατζής
17:10
52' Καθαρίζει τη σέντρα των Βέλγων ο Μπότης. by Λουκάς Χατζής
17:14
55' Χωρίς τη μεγάλη φάση το δεύτερο ημίχρονο μέχρι στιγμής. by Λουκάς Χατζής
17:15
57' Καλή σέντρα του Κοστίνια, έδιωξε με υπερένταση ο Φλέκε. by Λουκάς Χατζής
17:16
17:18
60' Καλή στιγμή για τη Μαλίν με το σουτ του Φλέκε με τον Μπότη να πετάγεται στην αριστερή του γωνία και να παραχωρεί κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:19
Οι φίλοι των «ερυθρόλευκων» έχουν στήσει ένα μικρό πάρτι στις εξέδρες του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
17:20
61' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
17:20
Το πήγε απευθείας ο Μπιανκόν, αλλά η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
17:24
65' Κίτρινη κάρτα στον Στορμ για φάουλ στον Κοστίνια. by Λουκάς Χατζής
17:25
67' Νέο φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο, μετά την επέλαση του Ροντινέι. by Λουκάς Χατζής
17:26
Καλή σέντρα του Βραζιλιάνου, ο Άμπι δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:27
68' Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
17:29
Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Μασούρας, Κουτσίδης, Μπιέλ και Μπακούλας. by Λουκάς Χατζής
17:32
17:35
77' Καλή κούρσα του Ροντινέι από τα δεξιά, κέρδος το κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
17:36
Νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά τώρα. by Λουκάς Χατζής
17:37
Περνά ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
17:39
81' Κεφαλιά του Μασούρα από την όμορφη σέντρα του Αποστολόπουλου. Άουτ η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:40
82' ΔΥΟ ΔΟΚΑΡΙΑ για τον Ολυμπιακό στην ίδια φάση! Μετά από κλέψιμο του Μπακούλα, ο Ροντινέι έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και τον Μασούρα στο ριμπάουντ να σημαδεύει το αριστερό κάθετο! by Λουκάς Χατζής
17:40
82' Ο Τσικίνιο στη θέση του Παπακανέλλου. by Λουκάς Χατζής
17:45
85' Ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να ψάχνει κάθετες πάσες για να δημιουργήσει ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
17:46
88' Εξαιρετική επέμβαση του Μπότη στο δεξί «παραθυράκι» από το σουτ του Σχουφς. by Λουκάς Χατζής
17:47
89' Κόρνερ για τη Μαλίν. by Λουκάς Χατζής
17:48
90' Μικρή διακοπή στο ματς με τον Κοστίνια να βρίσκεται στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα αντιπάλου. by Λουκάς Χατζής
17:49
90+1' Καλό φαλτσαριστό σου του Μασούρα, λίγο έξω η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:50
90+2' Νέο καλό σουτ για τον Ολυμπιακό, αυτή τη φορά από τον Τσικίνιο. by Λουκάς Χατζής