Παναθηναϊκός-Μακάμπι Νετάνια

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Παναθηναϊκού με την Μακάμπι Νετάνια.

20:41
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Μακάμπι Νετάνια, στη Λεωφόρο, στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας πριν τα ευρωπαϊκά ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
Ενώ αυτή των Ισραηλινών απαρτίζουν οι Γιακόβ, Σαμπάτ, Ταβάρες, Γιαμπέρ, Καναρίκ, Κέλερ, Λέβι, Πλακουσένκο, Σάντε, Βάργκας και Ζλατάνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
Ο νέος διευθυντής ποδοσφαιρικού τμήματος της ΠΑΕ, Γιιώργος Τζαβέλλας, με... αθλητική περιβολή! Εικόνα live 28800607/99458.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Λίλο, Βαγιαννίδης, Ίνγκασον, Φικάι, Κάτρης, Ρούμπεν, Ζέκα, Αράο, Αϊτόρ, Λημνιός και Νίκας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
Παράλληλα, στον πάγκο της Μακάμπι Νετάνια θα καθίσουν οι Ζαφράτι, Τάμπαχνιτς, Μπίλου, Μπαράνες, Κόλτζεν, Λίνβατ, Ζαρούρα, Σάλμαν, Στογιάνοφ, Φέλντμαν, Μέιρ και Ντάπα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
Το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του Παναθηναϊκού, ο Ίνγκι Ίνγκασον, βρίσκεται κι αυτός στην αποστολή, έτοιμος να πάρει χρόνο συμμετοχής... Εικόνα live 28800607/89877.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στον τραυματία Ιωαννίδη, στον ανέτοιμο Μπάλντοκ και στους Τσέριν, Σπόραρ και Βέρμπιτς, που ενσωματώθηκαν πρόσφατα στις προπονήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
Λιγοστός ο κόσμος στις κερκίδες της Λεωφόρου, ελέω και της αφόρητης, πραγματικά, ζέστης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
Φωτογραφία από την προθέρμάνση των «πράσινων»... Εικόνα live 28800607/81531.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη τέταρτου διαιτητή θα εκτελέσει ο… συντοπίτης του, Ανδρέας Γκάμαρης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα με τα δίχτυα στην μια εστία... by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τη Μακάμπι Νετάνια στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
2' Ωραία κάθετη του Κώτσιρα, από δεξιά, ο Μαντσίνι κερδίζει το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
3' Εκτελεί ο Μπακασέτας στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνει με κεφαλιά ο Καναρικ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
6' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με την ωραία σέντρα του Μλαντένοβιτς από αριστερά, αλλά τον Γερεμέγεφ να μην μπορεί να κάνει την κεφαλιά για λίγο, στο πρώτο δοκάρι... by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
7' Νέο κόρνερ για τους «πράσινους», ξανά από δεξιά, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
9' Λάθος γύρισμα του Μαξίμοβιτς, κερδίζει το κόρνερ η Μακάμπι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
10' Μεγάλη ευκαιρία για τους Ισραηλινούς, με την κεφαλιά του Βάργκας στο πρώτο δοκάρι από αριστερά, και τον Ντραγκόφσκι να αποκρούει ενστικτωδώς, την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι και να απομακρύνεται! by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
13' Σέντρα-σουτ του Μλαντένοβιτς, απέκρουσε ο Γιακόβ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
17' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, αυτή την φορά από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
17' Το εκτελεί ο Τζούριτσιτς, αλλά χαμηλά, στο πρώτο δοκάρι, διώχνει ο Ταβάρες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
19' Φάουλ σε καλό σημείο για το «τριφύλλι», έξω και δεξιά της αντίπαλης περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
19' Απευθείας εκτέλεση του Μπακασέτα, συρτό σουτ, η μπάλα βρίσκει σε πόδι και περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
20' Σουτ του Τζούριτσιτς από θέση μέσα αριστερά, στην εξέλιξη της φάσης, η μπάλα στην αγκαλιά του Γιακόβ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
21' Cooling break. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
24' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μπακασέτα σε πρώτο χρόνο και την ωραία ντρίμπλα του Τζούριτσιτς στη συνέχεια, με κέρδος όμως ένα κόρνερ μόνο... by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
26' Φάουλ που κερδίζει ο Βιλένα, στο όριο της περιοχής, από τον Κέλερ που του πατάει το πόδι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
Στο ριπλέι φαίνεται ότι πατάει γραμμή άρα είναι και πέναλτι, πάντως! by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
27' Μετά από φάση διαρκείας, ο Βιλένα προσπαθεί για το γυριστό σουτ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Μαξίμοβιτς, που κάνει την κεφαλιά έξω από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
28' Και άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους, δίχως αντικρισμα και πάλι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
30' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Τζούριτσιτς να παίζει ωραία το ένα-δύο με τον Μαντσίνι, ο οποίος με δυνατό πλασέ λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
35' Γέμισμα από αριστερά, σε εκτέλεση φάουλ του Πλακουσένκο, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
38' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την πάσα του Κώτσιρα από δεξιά στον αμαρκάριστο Βιλένα, το σουτ του οποίου είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Γιακόβ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
43' Καλή στιγμή για τη Μακάμπι Νετάνια, τώρα, με το σουτ του Πλακουσένκο λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή να περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
44' «Απαντάει» ο Παναθηναϊκός, με το σουτ του Κώτσιρα, από λάθο απομάκρυνση της μπάλας να περνάει πάνω από την εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται της Μακάμπι Νετάνια με 1-0, χάρη στο γκολ του Μαντσίνι από το 30ο λεπτό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
Δίκαιο το προβάδισμα του Παναθηναϊκού, που ήταν πολύ πιεστικός, κέρδισε ουκ ολίγες «στημένες» μπάλες -άσχετα αν δεν αξιοποίησε καμία εξ αυτών- ενώ πέτυχε και ένα ωραίο τέρμα, προϊόν συνεργασίας των Τζούριτσιτς και Μαντσίνι! Είχε, φυσικά, τα θεματάκια του ως προς την διάσπαση της -μαζικής για φιλικό προετοιμασίας- άμυνας της Μακάμπι Νετάνια... by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
Τα ξαναλέμε σε λίγο... by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
Με αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη η Μακάμπι Νετάνια, ίδια η 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
47' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλό σημείο, περνάει ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Μπακασέτα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
54' Εκτέλεση φάουλ του Πλακουσένκο, στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
55' Τρεις ακόμα αλλαγές για τους Ισραηλινούς, τώρα. Μπιλού, Ζαρούρα και Μέιρ μπαίνουν αντί των Πλακουσένκο, Ταβάρες και Κέλερ . by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
57' Εκτέλεση φάουλ του Τζούριτσιτς, διώχνει η άμυνα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
59' Κερδίζει το κόρνερ ο Μαντσίνι, από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
60' Εκτελέση του Μπακασέτα, κεφαλιά του Κώτσιρα στο πρώτο δοκάρι, νέο κόρνερ από τα αριστερα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
60' Περνάει ανεκμετάλλευτο και αυτό... by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
Να πούμε, επίσης, ότι το Μάριμπορ-Μπότεβ Πλόβντιβ είναι στο 1-1, σκορ που φέρνει τους Βούλγαρους στον δρόμο του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
63' Καλή στιγμή για τη Μακάμπι Νετάνια. by Σπύρος Σιαμπλής
22:29
64' Τετραπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αράο, Βαγιαννίδης, Λημνιός και Λοντίγκιν στις θέσεις των Μαξίμοβιτς, Μλαντένοβιτς, Τζούριτσιτς και Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
65' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Βάργκας να σπάει ωραλια την μπάλα από αριστερά για τον επερχόμενο Κόλτζεν, που σουτάρει πάνω από την εστία, αν και μόνος του. by Σπύρος Σιαμπλής
22:32
66' Κόρνερ για τη Μακάμπι από τα δεξιά, διώχνει ο Γέντβαϊ με κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:33
68' Νέο κόρνερ για τους Ισραηλινούς, από αριστερά, η φάση περνάει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
69' Cooling break. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
71' Μια ακόμα τριπλή αλλαγή για τη Μακάμπι Νετάνια. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
Προηγείται με 2-1 πλέον η Μπότεβ Πλόβντιβ στην Σλοβενία! by Σπύρος Σιαμπλής
22:38
73' Ρούμπεν, Ζέκα, Αϊτόρ, Ίνγκασον και Κάτρης αντί των Βιλένα, Μπακασέτα, Μαντσίνι, Γέντβαϊ και Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:40
74' Ευκαιρία για τη Μακάμπι Νετάνια, με το λάθος διώξιμο του Κάτρη, την μπάλα να φτάνει στον Κόλτζεν, που σουτάρει σε κενή εστία, με τον Ίνγκασον να διώχνει σε πρώτο χρόνο και τον Κάτρη να απομακρυνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
76' Πρώτη φάση για τον Παναθηναϊκό στην επανάληψη, με το κλέψιμο της μπάλας, το γύθρισμα του Ζέκα από δεξιά και το ωραίο φαλτσαριστό πλασέ του Αϊτόρ, που πέρασε λίγο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:47
Τελευταίο δεκάλεπτο στο φιλικό, έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός... by Σπύρος Σιαμπλής
22:48
82' Κούρσα του Βαγιαννίδη και σουτ εκτός περιοχής, κοντράρει στα σώματα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
83' Φικάι και Νίκα στη θέση του Κώτσιρα και του Γερεμέγεφ για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
84' Κεφαλιά του Νίκα με το που μπήκε στο ματς, άουτ η μπάλα. Πολύ γερό πάτημα του Έλληνα μεσοεπιθετικού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
Πρέσινγκ ψηλά από τους πράσινους για ακόμη μια φορά, αλλά δεν καταφέρνουν να φτάσουν σε τελική προσπάθεια. by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
by Σπύρος Σιαμπλής
22:56
2 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:58
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη κόντρα στη Μακάμπι Νετάνια με σκορ 1-0 στο τελευταίο του φιλικό πριν το πρώτο του ευρωπαϊκό παιχνίδι. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ο Μαντσίνι για το τριφύλλι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:59
Εν αναμονή της λήξης του Μάριμπορ-Μπότεφ, ώστε να μάθει και αντίπαλο πλέον ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής